Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » У Дубовому на греко-католицькій парафії Різдва Св. Івана Хрестителя вірники облаштовують вертеп

У Дубовому на греко-католицькій парафії Різдва Св. Івана Хрестителя вірники облаштовують вертеп

05 січ 2021, 11:33    redaktor
0 коментарів    1 580 переглядів
Вже традиційно напередодні Різдва на греко-католицькій парафії Різдва Св. Івана Хрестителя, що у Дубовому, облаштовують вертепи. З   2003 року невелику шопку ставлять у храмі, для цього щорічно купували невеликі фігурки та майстрували споруду.  А  ось останні три роки цей атрибут Різдва дещо більших розмірів ставлять і на подвір’ї святині. 
Тож і в ці дні біля храму кипить робота з облаштування вертепу.  До роботи долучаються всі – і дорослі, і діти, а особливо любить допомагати молодь. До речі, фігурки для надвірного вертепу також придбали вірники.
У Різдвяну ніч, після богослужіння Великого повечір’я, до ясел урочисто покладається зображення Дитятка Ісуса.
Це місце доступне для всіх дубівчан та гостей селища, і вже стало для багатьох улюбленою фотозоною.
Вертеп -  це мистецтво відтворення Різдва Христового, яке виражається як в театральних сценках,  так і через прикладне мистецтво. Традиція будувати вертепи зародилася ще в Середньовіччі і її батьківщиною вважають Італію. Саме тут св. Франциск Асизький ще в ХІІІ столітті, щоб перенести акцент у святкуванні Різдва Христового зі світського матеріалізму та подарунків на поклоніння Ісусу, збудував перший вертеп.  Згодом ця традиція розповсюдилася по всьому світі. А у містечку Греччо в Італії, там де був побудований перший вертеп, зараз знаходиться найбільша в світі виставка вертепів різних стилів та типів.
У кожному вертепі невід'ємними персонажами є Дитятко Ісус, Св. Йосиф та Преч. Діва Марія, а також тварини, пастушки та царі зі Сходу, які стали першими свідками народженого Христа. Також відтворюється місце народження Христа – тобто печера, зоря, а також околиці Вифлиєма. Творення вертепу – це ціле мистецтво, яке не обмежується у своїй фантазії та творчості.Отець Теодор Мацапула.

Поділитися:

Читайте також
26 гру 2018, 09:29
21 грудня до Дубівської ЗОШ І-ІІІ ст. у рамках акції “Закарпаття пам'ятає” завітали актори театру “Шарж” з Ужгорода з...
Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.