Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » У храмі с. Нижній Дубовець лунають піснеспіви з дитячих уст

У храмі с. Нижній Дубовець лунають піснеспіви з дитячих уст

25 гру 2020, 18:06    redaktor
0 коментарів    12 773 перегляда
Церковний спів – це сакральне дійство, коли прославляють Всевишнього та возвеличують душу людини. Дитячий же церковний спів – це ангельські хори. І хоч іноді він не такий досконалий, як дорослий, але коли співають діти, то вкладають свою щиру душу і серце. Це і є та довершеність, яка зворушує слухача.
Ось вже більше року такий дитячий спів лунає на літургіях у Свято-Вознесенському храмі с. Нижній Дубовець. Ініціювала створення дитячого хору матушка Анна Савула, а підтримав ідею дружини настоятель церкви о. Іоанн Савула. За рік свого існування хор значно доповнився учасниками та додалося  піснеспівів та колядок у творчому доробку колективу.  
Про те, як було створено хор та про досягнення юних прихожан, розпитуємо засновницю колективу та регента – матушку Анну. 
Як розповіла матушка Анна, основною метою створення такого хору було залучити до церкви молодь. 
- Мені дуже хотілося, аби храм відвідували та возз’єднувалися через молитви з Богом прихожани різного віку, і звісно, аби також місцева молодь брала участь у літургіях та долучалася до Слова Божого. Тож подумала, що зацікавити дітей та підлітків можна, створивши хор. Перш ніж реалізувати задум, довго вагалася. Однак, завдячуючи підтримці отця Іоанна, наважилася і створила колектив з кількох діток. За три-чотири репетиції вивчили з ними першу колядку, - розповідає матушка Анна. – І з благословення отця Іоанна на богослужінні у день св. Андрія Первозванного дитячий хор вперше заколядував у храмі.
Матушка зауважує, що тоді хор нараховував всього 5 дітей. Однак дитячий піснеспів так вразив прихожан, що вже наступної недільної служби колектив збільшився до 30 дітей. Зараз є 20 постійних учасників - дівчата віком від 11 до 15 років. 
Хористи щонеділі співають піснеспіви у церкві. Зазвичай виконують «33 Псалом» та колядують на причасному. Нині у творчому доробку колективу є чимало різноманітних колядок, щедрівок. 
Незважаючи на свої хвороби та проблеми з слухом, матушка справляється з функцією регента, бо керує хором з душею та серцем.
– З дітками розучуємо колядки та пісні на слух та інтуїтивно. Ми співаємо душею – і це набагато більше, ніж просто спів, - розповідає регент.
Працювати з різновіковим дівочим колективом  для матушки зовсім не складно. Для дівчат вона намагається бути не просто керівником, а й другом. 
- Проводимо репетиції один чи два рази на тиждень, під час яких з дітками не тільки управляємося у співі, а й вчимо Закони Божі, а ще багато спілкуємося про життя, про релігію. Дівчата можуть звернутися до мене з будь-якими запитаннями і я намагаюся на всі дати відповіді, за потреби даю і дружні поради, - розповідає про атмосферу у колективі матушка Анна.
Зараз, напередодні Різдва, колектив готується до колядування –  діти розучують колядки, щедрівки. Власне, колядувати будуть не вперше, адже тогоріч молодий колектив хористів на різдвяні свята славив народження Ісуса Христа у оселях прихожан храму та місцевих православних священників. 
- Тоді хор заколядував досить пристойну суму грошей. За частину цих коштів ми придбали та пожертвували до храму «Святе Євангелія». Решту суми витратили на дозвілля учасників колективу. Провели екскурсію святинями Хустської єпархії – побували у Свято-Іоана Предтеченському чоловічому монастирі с.Бедевля та Свято-Вознесенському жіночому монастирі с.Чумалево,  єпархіальному комплексі, Хустському соборі, також  відвідали храм с. Мала Уголька, де почивають мощі святого  Іова Угольського, та монастир с. Іза-Карпутлаш, де почивають мощі  Олексія Карпаторуського.  Крім того, за отримані кошти під час колядування діти весело відпочили в комплексі «Великий» та в аквапарку «Марина», - каже матушка. 
На цьогорічне Різдво колектив також має намір колядувати. Як і минулого разу, відвідають оселі прихожан храму, а ще будуть нести звістку про народження Ісуса по всьому селищі. А 14 січня діти готуються заколядувати з вертепом у Хустському соборі перед владикою. 
Крім цього, працюють хористи й над стилістичним оформленням коляди – помічник священника (паламар) виготовив з картону для гурту Віфлеємську зірку та вертеп, а дівчатка зодягнуться у святкове національне вбрання – барвисті хустки та вишиванки. 
Учасники хору планують, що цього разу заколядовані кошти підуть на поїздку до Києво-Печерської Лаври та Почаївської Лаври, а ще хочуть у рамках туру святими місцями  відвідати дитячий будинок на Вінниччині та порадувати вихованців подарунками.
Матушка Анна каже, що з Божою поміччю   хор й надалі буде своїми піснеспівами славити Всевишнього на літургіях та нести Слово Боже серед дубівчан і не тільки. 
Тож мешканці Нижнього Дубовця щиро тішаться, що мають таку ініціативну, молоду та енергійну матушку, яка дбає про духовне збагачення молоді. 


Л.БІЛАК.

Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.