Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Керівники гуртків з позашкільної освіти: любов до природи треба прищеплювати змалку

Керівники гуртків з позашкільної освіти: любов до природи треба прищеплювати змалку

24 гру 2020, 10:10    redaktor
0 коментарів    1 672 перегляда
     Робота позашкільного еколого-натуралістичного центру відіграє важливу роль в екологічному вихованні школярів. Юні природолюби доглядають за молодими деревами і кущами, поливають квітники, восени виготовляють годівниці для зимуючих птахів і постійно взимку їх годують, щовесни ремонтують і виготовляють нові гніздівлі для пернатих та розвішують їх по деревах. Для багатьох з них заняття у таких гуртках стають визначальними в подальшій долі. Але і тим, хто не став біологом, зоологом, ботаніком або лісником чи садоводом, юннатівство допомогло на все життя зберегти любов, бережне й дбайливе ставлення до природи та до праці.
Адже педагоги екоцентру працюють над інноваційними, креативними та ефективними формами та методами роботи, успішно впроваджують їх у життя.  Зокрема, на території Дубівської ОТГ за період з 2019 по 2020  рр. проводилась така робота на базі Дубівської ЗОШ   І – ІІІ ст. за напрямами: «Природа рідного краю»  та «Фористика та фітодизайн інтерєру» (керівник гуртка  Оля Дмитрівна Декет), «Юні квітникарі» та «Юні флористи» (керівник гуртків Наталія Іванівна Мадар),  Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст . –  «Юні лісівники» (Тетяна Михайлівна Мацола), Краснянської  ЗОШ І-ІІІ ст.  – «Юні лісівники» (Ярослава Іванівна Горничар). До роботи у гуртках залучаються учні  5  - 6   класів та 2 класу.  
Наші гуртківці є постійними учасниками конкурсів, змагань,  виставок,   екскурсій,  конференцій тощо. Зокрема, вони беруть участь у проведенні   Всеукраїнської акції «День юного натураліста»,  у міжнародних осінніх днях спостереження за перелітними птахами за завданням, у районній виставці  творчих учнівських робіт «Творчість  юних тобі, Україно», у Всеукраїнській акції „Птах року”, у районній новорічно-різдвяній виставці  «Новорічна  композиція», у природоохоронній екологічній акції „Збережи ялинку» , у Всеукраїнському конкурсі «Український сувенір», у районному етапі Всеукраїнської екологічної акції „Годівничка”, у Великому зимовому обліку птахів. 
      За творчі досягнення гуртківці отримують грамоти та нагороди. Еколого-натуралістичну і дослідницьку діяльність центр здійснює через творчі об’єднання біологічного, екологічного, сільськогосподарського, квітково-декоративного, декоративно-прикладного профілю та інших творчих об’єднань для учнів молодшого, середнього та старшого шкільного віку.
Ми, педагоги, маємо ще чимало планів щодо проведення цікавих заходів, які допомогли б молоді полюбити природу та виховати у них бережне ставлення до навколишнього середовища. Однак, через складні обставини, у яких опинився екоцентр (у 2021 році він припиняє свою діяльність), наші заняття з дітками можуть надалі не проводитися. 
Хочеться вірити, що позашкільна освіта не залишиться поза увагою новоствореної громади, і буде створено на місцевому рівні таку структуру.
 Керівники гуртків з позашкільної освіти Краснянської, Дубівської та Калинівської шкіл
Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.