Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Марія Носа: «Переконана, що у складі Дубівської ОТГ Красна буде процвітати»

Марія Носа: «Переконана, що у складі Дубівської ОТГ Красна буде процвітати»

24 лис 2020, 12:31    redaktor
0 коментарів    1 558 переглядів
Місяць тому завершилися виборчі перегони, що проходили на новій територіальній основі, ЦВК вже оприлюднила результати, а частина новостворених ОТГ району провели перші засідання. Ближчими днями буде проведено й першу сесію   Дубівської ОТГ. Нагадаємо,  до складу Дубівської ОТГ увійшли Дубове, Калини, Красна. 
Кожен з цих населених пунктів до реформи мав свій орган місцевого самоврядування, а керівники працювали на благо своєї малої батьківщини. Тож тепер, за кілька днів до припинення функціонування Краснянстької сільської ради, буде доречно підбити підсумки роботи органу місцевого самоврядування за останні роки.
 Варто зауважити, за цей час село Красна значно покращило свою інфраструктуру, а життя селян стало комфортніше. Усім цим позитивним змінам у населеному пункті громада завдячує керівництву – сільському голові Марії Носі.  Про здобутки Марії Михайлівни на посаді сільського голови – у нашому інтерв’ю.

-Маріє Михайлівно, за п’ять років вашого головування в селі відбулися значні зміни на краще. Які були ваші першочергові кроки?
-   Найперше хочу сказати, що робота розпочалась з наведенням діалогу з районним, обласним керівництвом та з  громадськістю. Тож, залучившись їх підтримкою, можна було реалізовувати плани щодо покращення добробуту краснянців.
- Які, зокрема, за цей час відбулися зміни в інфраструктурі Красної?
- Реалізовано три проєкти з будівництва берегоукріплень на річці Тересва. Зводили дамби дві фірми – «Хустська ПМК-240» та «КІК».Проведено реконструкцію опор транспортного мосту через річку Тересва за кошти, виділені з фонду соціально-економічно розвитку за сприяння народного депутата України Василя Петьовки та з сільського бюджету. Також за співфінансування сільської ради та місцевих підприємців замінено металеве покриття на проїзній частині мосту.
-  Яким чином ремонтувалися автошляхи?
 – За попередні роки реалізовано три проєкти з капремонту головної вулиці у селі за кошти, виділені з фонду регіонального розвитку, й за співфінансування з районного та обласного бюджету. Загалом, новим асфальтним покриттям встелено 3,5 км центральної дороги – від автозаправки у напрямку до Усть-Чорної. Крім того, сільська влада подбала про освітлення вулиць. Проведено реконструкцію вуличного освітлення на центральній дорозі за сприяння народного депутата Василя Петьовки. На черзі – реконструкція вуличного освітлення на комунальних вулицях. 
– Як дбала сільська влада про найменших краснянців?
– Наразі у Краснянському ДНЗ діють три групи – старша, молодша та короткотривала. Будівля закладу у хорошому стані, адже кількома роками раніше на другому поверсі проведено капремонт. Також капітальні ремонтні роботи проведено ще й на першому поверсі з заміною старих вікон та дверей. Так, відремонтовано ігрову кімнату та спальне приміщення молодшої групи, санвузол та коридор, оновлено кухню. Кошти на ремонтні роботи було виділено з районного бюджету. Крім того, проведено благоустрій подвір’я закладу, встановлено нову альтанку, облаштовано ігрову зону гойдалками, встелено бруківкою доріжку до приміщення. А днями за сприяння народного депутата України Василя Петьовки за підтримки кандидата на посаду голови Дубівської ОТГ Дениса Каганця на території закладу пробурено водозабірну свердловину, тепер садок має безперебійне водопостачання.  Можу сказати з впевненістю, що ДНЗ у Красній – це сучасний дошкільний навчальний заклад з усіма зручностями та умовами для навчання. Єдине, що ще потребує заклад – це оновлення фасаду, над цим питанням, за можливості, попрацюємо у майбутньому. 
Ви як людина, що трудове життя присвятили учительській справі, напевне, не оминули увагою школу. 
- Безперечно, про добробут навчального закладу я неабияк переймаюся. Тож сільська влада робила все можливе, аби лобіювати інтереси школи до керівників району та області. Відрадно, що нарешті збудовано внутрішні вбиральні у закладі освіти. Також днями, як і у садочку, проведено роботи з пробурення водозабірної свердловини на території закладу, тепер школа має безперебійне водопостачання.
- Яку роботу проведено з покращення медичної сфери?
- Це було одне з найболючіших питань. Адже Краснянська АЗПСМ багато років працювала у старому, занедбаному приміщенні колишнього лісокомбінату. Однак ми зробили все можливе і неможливе, аби у селі була зведена сучасна амбулаторія. Роботи з будівництва закладу здійснюються в рамках державного проекту, спрямованого на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. На будівництві задіяна професійна бригада будівельників,  підрядник – фірма «КІК» (директор Д. Каганець). Наразі роботи на завершальному етапі, на черзі – облаштування закладу сучасним медичним обладнанням. 
 - А у якому стані перебуває будівля сільської ради?
 
– Сільська рада знаходиться в одній будівлі з місцевим клубом, який займає перший поверх, а орган місцевого самоврядування – другий. За моєї каденції приміщення сільської ради було капітально відремонтовано із заміною старих дверей на нові, а замість грубок встановлено електроконвектори. Також реконструйовано перекриття будівлі та встановлено нові сходи, що ведуть до сільської ради. Надворі збудовано туалет.
– Розкажіть про проведену роботу з облагородження території села.
- І у цьому напрямку проведено значну роботу. Зокрема, за підтримки  групи енергетичних компаній «РЕНЕР» та фірми «КіК» (директор Денис Каганець) було встановлено перед будинком культури та сільської ради сучасний дитячий ігровий майданчик. А днями завершено роботи з благоустрою території у центрі села, біля Обеліска Слави. Роботи проводилися фірмою «КІК». У перспективі всю площу перед церквою та АЗПСМ буде встелено бруківкою. 
– Як велася  боротьба із засміченням річок та придорожніх зон?
 
– Раніше у Красній не було налагоджено централізований вивіз сміття за межі населеного пункту. Тож весь викинутий селянами непотріб засмічував прибережні та придорожні зони. Аби вирішити цю екологічну проблему, я наполягла на тому, аби селяни  укладали угоди з фірмою «КВ-Консалт». Вони згодились співпрацювати з краснянцями, якщо хоча б 140 дворогосподарств зголосяться прийняти таку послугу. Нині значна частина краснянців вже співпрацює з підприємством.
- За результатами виборчих перегонів, ви отримали найбільше серед кандидатів у депутати голосів – 223, відповідно вас обрано депутатом Дубівської ОТГ. Тож працювати на благо Красної ви й надалі будете.  
- Моя мрія – це добудова корпусу для Краснянської ЗОШ І-ІІІ ст. Потреба у такій будівлі  немала, адже наявні приміщення не поміщають у одну зміну всіх діток. Також через брак класних приміщень молодші школярі навчаються у старій пристосованій будівлі. Тож над реалізацією цього задуму треба буде працювати, тим паче, що наразі розпочато розробку проєкту з будівництва корпусу на 42 кабінети та їдальню. Було б доречно також відкрити початкову школу в присілку Підчос, що дало б можливість змінити статус школи на опорний заклад. Велика потреба є в будівництві міні-футбольного поля у селі.  Адже діти мають всебічно розвиватися та мати можливість активно та з користю проводити дозвілля. Основним фактором, через який досі не збудовано такий майданчик, є відсутність вільної земельної ділянки на території населеного пункту. Це питання наразі вирішуємо – вже попередньо домовлено, що підходящу земельну ділянку придбаємо у місцевих жителів. 
Крім того, є потреба в асфальтуванні комунальних вулиць, зараз триває розробка цих проєктів.
Роботи попереду багато, але вірю, що за підтримки громади зможемо всі намічені плани реалізувати. Крім того, надіємося, що у складі новоствореної Дубівської ОТГ Красна буде і надалі покращувати свою інфраструктуру та процвітати.   
Цікавилася Л.Білак.

Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.