Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Проєкт «Закарпаття з висоти»: автор контенту Максим Магей розповів про відеороботи та плани на майбутнє

Проєкт «Закарпаття з висоти»: автор контенту Максим Магей розповів про відеороботи та плани на майбутнє

20 лис 2020, 10:07    redaktor
0 коментарів    1 499 переглядів
Цікаве і водночас незвичне захоплення має виходець з Дубового, а нині мешканець Ужгорода, відеограф Максим Магей. Чоловік колекціонує відео населених пунктів Закарпаття, які знімає за допомогою квадрокоптера з висоти пташиного польоту. Свої роботи Максим публікує на YouTube-каналі «Закарпаття з висоти». Нині на каналі є вже понад 50 відео сіл та селищ нашого краю. І зупинятися на досягнутому відеооператор не має наміру, принаймні, поки всі закарпатські населені пункти не відзніме. 
Як виникла ідея створити проєкт «Закарпаття з висоти» та про плани на перспективу, цікавимося у автора контенту Максима Магея.
-Максиме, розкажи, будь ласка, про себе і як давно займаєшся професійною відеозйомкою. 
- Якщо під професійною зйомкою розуміти зйомку, за яку платять, то почалося все у 2008-му. У цей час я вже працював на підприємстві в Ужгороді (робота була ніяк не дотична до відео), тому поєднував зйомки з основною роботою. Знімав в основному весілля, оскільки банально для мене це було комерційно вигідніше, ніж інші типи зйомок. З часом, коли "сарафанне радіо" запрацювало, замовлень з'являлося більше, і вже важко було поєднувати це заняття з основною роботою, тому через деякий час став працювати на півставки,  а згодом взагалі звільнився. Тож і наразі на "фрілансі". З підприємством, де працював, зараз маю контракт - знімаю для компанії різні виробничі відео (проте їх ніде практично не публікують, це для внутрішніх потреб корпорації та конкретних брендів, які користуються послугами підприємства). Часто працюю як другий оператор, тобто просто знімаю і віддаю матеріал.
-        Як і коли виникла ідея знімати панорами населених пунктів Закарпаття за допомогою квадрокоптера та об’єднати ці відео під один проєкт «Закарпаття з висоти»?
         - Віднедавна без зйомок з повітря не обходиться практично жодне весільне відео, тому придбав і собі дрон. Декілька нескладних зйомок Дубового з висоти   завантажив на YouTube, подивився, чи хтось реагує на такі відео. Потім вирішив запустити дрон над центрально вулицею Дубового і зняти відео вздовж всього населеного пункту. Відзняті кадри зацікавили людей.
         Більшості не потрібні якісь художні прийоми, їм треба бачити свою хату, двір сусіда, чийсь город, тобто десь має місце якась меркантильна цікавість (я так думаю). Для мене ж така зйомка займає мало часу і практично не потребує великих зусиль. Тому і вирішив, що такого типу відео буду створювати та публікувати в мережі. Подумав, що, проїжджаючи по дорозі з Ужгорода до Дубового, паралельно зніматиму за допомогою квадрокоптера з висоти панорами і "колекціонуватиму" відео населених пунктів. 
- А проєкт «Закарпаття з висоти» з якого відео стартував? 
        - Загалом, найпершим було відзнято Дубове, але на канал «Закарпаття з висоти» першим завантажив відео Углі 12 серпня цього року. Ми  з товаришем проїхалися по маршруту Біловарці-Вільхівці-Угля-Буштино. Друг був за кермом автівки, а я керував дроном та знімав відео.
-        Скільки на сторінці «Закарпаття з висоти» вже опубліковано відеоробіт та яка наразі кількість підписників?
- Зараз на каналі 54 відео. А щодо підписників, то їх 770. Насправді, це більш ніж скромно. Однак й контент цей специфічний, як на мене, нудний.  Часто користувачі мережі не переглядають до кінця відео, або дивляться його у пришвидшеному режимі. Тому аудиторія досить лояльно ставиться до моїх закликів підписуватися на канал.
-        Серед усіх опублікованих відео найбільше тих, що присвячені Тячівщині. Це випадково, чи так проявляється  любов до малої батьківщини?
- Це, напевно, закономірно. На Тячівщині буваю частіше всього, не беручи до уваги Ужгород. Але Ужгород і Ужгородський район якось не так цікаво знімати, тут і без мене безліч відео знято.
-        Скільки часу витрачаєш на те, аби створити готовий відеоролик?
         - Повторюся, що на подібні ролики трачу мало часу, особливо, коли просто транзитом проїжджаю селом і знімаю, хоча для цього треба напарника за кермом. З монтажем не заморочуюсь, легко підфарбовую, шукаю музику безкоштовну, щоб YouTube не мав претензій до мене щодо порушень авторського права (саме тому музика трохи нуднувата, зате безкоштовна). Роблю титри, опис відео – і готово.
-        Яка основна мета цього проєкту? 
- В описі до каналу я написав, що не маю конкретної мети, просто можу відзняти панорами, а тому і знімаю, тим більше, що мені це цікаво. А якщо хтось перегляне мої роботи, то від цього ще й приємно.  Це просто моє хобі, мій маленький "pet project", з ним я отримую якісь нові навики.
-        Коли всі села області будуть відзняті, яка наступна буде ціль?
- Не думав, можна ці ж населені пункти знімати, наприклад, зимою, або просто почати їх знімати, заздалегідь готуючи контент про них. Спілкуватися з місцевими мешканцями, дізнаватися особливості цих сіл, акцентувати увагу на історичні дані чи визначні місця, начитувати текст. Але для цього треба дещо більше часу. Та  ще питання: чи це треба людям?
         -Над якими ще проєктами у планах працювати ?
  • Поки що ніяких проєктів не планую, можливо, з часом з кимось об’єднаємо зусилля для створення цікавішого контенту про наші села і людей. А поки – поточна робота та сім'я.
-        Яка твоя заповітна мрія як відеографа?
- Я знаю, що "плох тот солдат...", але не маю мрій як відеограф, імовірніше, навпаки, вже час відірвати цю "пуповину" і зайнятися важливішими справами.
- Дякую за розмову. Хай таланить. 
Цікавилася Лідія Білак.

Поділитися:

Читайте також
04 кві 2020, 14:45
Минуле нашого краю нерозривно пов’язане з ранньозалізною добою, коли на території сучасного Закарпаття розпочали добувати залізо....
Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.