Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Гурт "Каприз" - гордість Дубового

Гурт "Каприз" - гордість Дубового

30 кві 2018, 11:00    redaktor
0 коментарів    4 616 переглядів
Четверо талановитих молодих музикантів з Дубового вісім років тому створили гурт під назвою «Каприз». Це вокалістка Марія Сібанда (Руснак), Юрій Гарагаль (саксофон, сопілка), Михайло Цубера (бубен, клавіші), Василь Магула (баян, клавіші), а згодом до них приєднався ще Іван Лемен (скрипка) з селища Тересва.Аби популяризувати народні пісні й колоритну закарпатську культуру, гурт у основному виконує традиційні коломийки, народні заспіви. Однак також переспівує сучасні ритмічні композиції, адже працює й на молодь, що слідкує за музичними новинками. А щире й талановите виконання учасників гурту як народних, так й сучасних пісень знайшло своїх прихильників. Тож нині це один з найкращих та найпопулярніших гуртів району. Свідченням цьому є не тільки те, що «Каприз» часто бере участь у міжнародних фестивалях, грає на весіллях та масових заходах, а й те, що їх колоритність припала до душі й півфіналісту шоу «Голос країни» Івану Пилипцю. Музиканти знялися у двох відеокліпах співака й разом з ним «засвітилися» на центральних каналах. Як формувався колектив гурту «Каприз», чим він живе зараз і які плани має на перспективу, говоримо з Марією Сібандою. 
 Марія розповідає, що гурт було створено з учасників ансамблю будинку культури смт Дубове у 2009 році за ініціативи Василини Руснак, колишнього керівника клубу. А ось назву для колективу дала сама вокалістка. 

– Ми зійшлись на думці, що гурту потрібно дати локанічну та промовисту назву. А я жартома сказала, що назва буде моїм капризом. І нам здалося, що саме слово «каприз» підійде для цього, – ділиться Марія.

Першоідеєю стало бажання популяризувати народні мотиви та коломийки. Орієнтується колектив у основному на пісенну спадщину пращурів. Є у репертуарі дубівчан не тільки етнічні закарпатські заспіви, а й різноманітні румунські, угорські та українські пісні. Родзинкою гурту є також сценічні костюми – народний гуцульський одяг. Їх музиканти пошили на замовлення у кравчинь за сприяння підприємця Івана Бібена.  

Перші виступи гурту були на районній сцені, згодом колектив починає грати для публіки на обласних та всеукраїнських фестивалях. А з 2015 року «Каприз» вже підкорює закарпатськими мотивами й міжнародну сцену, виступаючи на фестивалях Словенії та Угорщини.

Під час виступів на міжнародних фестивалях склад гурту розширюється, до основних музикантів долучаються ще кілька  музикантів-народників. Зокрема, нинішній новий учасник гурту Іван Лемен, що грає на скрипці, раніше працював з гуртом тільки на міжнародних фестах. 

– Долучаємо до гурту нових музикантів для того, аби виконання тих чи інших композицій було якісним, – розповідає Марія. 

Тогоріч колектив «Каприз» офіційно прийняв до свого складу скрипаля Івана Лемена. І, як розповідають музиканти, з тих пір  у виконанні колективу не тільки по-новому зазвучали пісні, а й репертуар поповнився новими композиціями. Адже, як виявилося,  Іван – не тільки талановитий скрипаль, а ще й неабиякий знавець народної музичної спадщини предків. 

– Іван – то справжній скарб для гурту, він щораз відшуковує давно забуті, але мелодійні та унікальні народні пісні, які з радістю презентуємо публіці, – каже М.Сібанда.

Гурт «Каприз» має намір й надалі розвиватися та вдосконалюватися. Адже, за словами Марії, народна музика стає щораз популярнішою. 

– На народні пісні відомі музиканти роблять так звані ремікси, по-новому подаючи традиційні українські заспіви. Той же гурт «Рокаш» став популярним завдяки оригінальному виконанню  пісень, у яких прослідковуються закарпатські мотиви. До речі, наша команда є їхніми палкими прихильниками, й нам би хотілось спробувати працювати у такому стилі, – каже жінка. 

А тим часом, новий досвід музиканти колективу отримали тогоріч, коли співпрацювали з Іваном Пилипцем. Хлопці-музиканти грали на інструментах, а Марія Сібанда співала на бек-вокалі. 

Колектив на цьому не зупиниться, адже має намір вже самостійно записати у студії кілька композицій. Передбачається, що аранжування зроблять на музично-поетичні твори Марії Грицан. З краснянською поетесою дубівські музиканти працюють вже давно. Кілька років тому навіть виконали декілька її пісень – «Батьківська», «Пізня зустріч» та інші – на весіллях. Адже, окрім  народного напрямку, працює «Каприз» й на весіллях. І пісенний  репертуар колективу на таких заходах різноманітний: від українських народних чи сучасних естрадних пісень до композицій 80-х років. 
 
Тяжіють учасники гурту й до джазу. Так, Марія Сібанда та Юрій Гарагаль давали кілька джазових виступів на сцені перед публікою, і їх дует мав успіх. Тому працювати у цьому напрямку є перспектива.
 
Загалом, всі учасники гурту талановиті та перспективні музиканти, та успіх їх колективу в єднанні. 

– Нас об’єднує не тільки гурт, а й тісні дружні відносини, бо ми – не тільки колеги, а, перш за все, товариші, думаю, у цьому наша сила й успіх, – підкреслює Марія Сібанда. 
Л.Білак для dubove.infо.

Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.