Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Кому дякувати за ремонт доріг на Тячівщині: коментар голови районної ради Василя Каганця

Кому дякувати за ремонт доріг на Тячівщині: коментар голови районної ради Василя Каганця

14 вер 2020, 19:50    redaktor
1 коментар    1 026 переглядів
         Багато спекуляцій на рахунок того, кому треба дякувати за те, ремонтуються чи не ремонтуються дороги. Відповідь очевидна: тому, на чиєму балансі знаходиться та чи інша дорога. У нас в районі дороги загального користування діляться на:
         1.Дорога державного значення  - Н-09 Мукачево-Рогатин на відрізку Буштино-Солотвино, капітальний ремонт всіх 39,6 км планується закінчити в 2020 році. Також обіцяють ввести в експлуатацію і новий міст в Буштині. Проблемним залишається міст через р.Тересва, на реконструкцію якого розробляється проект.
         Капітальний ремонт дороги виконують ТОВ «ШБУ-77» і ПБС, вартість ремонту одного кілометра дороги складає близько 23 млн. грн. Фінансування проводиться з Державного бюджету. За цю дорогу та мости  дякуватимемо Укравтодору, який відповідає за стан всіх доріг державного значення.
         2.Дороги місцевого значення діляться на обласні, а їх у нас 104,8 км.:
         -Колочава-Усть-Чорна-Калини-Бедевля - 67,9 км.;
         -Синевир-Колочава-Буштино - 24,1 км.;
         -Калини-Верхнє Водяне - 5,2 км.;
         -Стеблівка-Крайниково-Вонігово - 7,6 км.
         та районні - 176,3 км. (Тересва-Нересниця, Колодно-Нересниця і т.д -  всього 25 доріг).
         Дороги місцевого значення знаходяться та балансі Служби місцевих автомобільних доріг у Закарпатській області обласної державної адміністрації. Тобто, за стан цих доріг треба дякувати або не дякувати обласній адміністрації. У цьому році на капітальний ремонт доріг місцевого значення у Тячівському районі, згідно з розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 24.02.20220 №110, виділено 36,9 млн.грн.: на відрізок Дубове-Бедевля - 18 млн.грн., Чумальово-Буштино- 15 млн.грн., Тячів-Вільхівці Лази - 3,9 млн.грн. Тобто буде капітально відремонтовано близько 6 км, а значить при такому фінансуванні потрібно 47 років, щоб привести в  належний стан всі 281 км доріг місцевого значення.
         У минулому році з фінансуванням обласних і районних доріг було набагато краще, оскільки, крім коштів з дорожнього фонду, ремонт доріг здійснювався і за рахунок Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) та соціально-економічного розвитку окремих регіонів.
         Так, у 2019 році, крім 30,9 млн.грн., виділених з державного дорожнього фонду на ремонт місцевих доріг, згідно з розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 18.02.2019 року №94, було виділено 13,5 млн.грн. з ДФРР на ремонт дороги між смт Усть-Чорна і с.Красна, та, додатково, ще 4 млн.грн. для ремонту дороги в с.Красна.
         У цьому році, у зв'язку з дефіцитом коштів у державному бюджеті, розраховувати на ДФРР і соцекономрозвиток не приходиться. Не краща ситуація і в обласному та районному бюджетах. Тому залишається надія на перерозподілені кошти для ремонту доріг, що виділені в державному бюджеті на боротьбу з коронавірусом. Сподіваємося, що голова Закарпатської обласної державної адміністрації О.Г. Петров та голова Тячівської районної державної адміністрації Т.С. Аверін зуміють відстояти інтереси Тячівщини і капітальні ремонти продовжаться ще в цьому році.
         Враховуючи, що ремонт 1 км доріг загального користування місцевого значення коштує близько 5,5 млн.грн., обласній державній адміністрації необхідно 154 млн.грн. в рік, щоб за 10 років привести дороги Тячівщини в більш-менш нормальний стан.
         Дуже повільно проводиться і ямковий ремонт обласних і районних доріг. Вперше за останні роки переважна більшість доріг до цих пір знаходиться в ямах і водії згадують обласну владу «незлим, тихим словом».
         3.За стан вулиць і доріг комунальної власності несуть відповідальність міська, селищні, сільські ради. Тут у нас різні фінансові можливості і, відповідно, якість дорожнього покриття. Кращий стан у Тячівській та Вільховецькій об'єднаних територіальних громадах, Нижньоапшанській, Лопухівській, Нересницькій радах.
         Впевнений, що після створення об'єднаних територіальних громад  дорогам буде приділено більше уваги.
         
І щодо ремонту дороги в смт Дубове.
Капітальний ремонт автомобільної дороги обласного значення Колочава-Усть-Чорна-Калини-Бедевля км 47 + 000 - км 77 + 600 (від моста в смт Дубове до дороги державного значення в с.Бедевля) виконує ТОВ «МЕГО ЛТД», м.Вінниця, яке є переможцем тендеру за ціною 172 млн.грн. при стартовій вартості робіт 236 млн.грн. 
Проєкт був розроблений на замовлення обласної державної адміністрації на початку 2019 року. Договір підряду передбачає закінчити всі роботи у листопаді 2021 року при наявності фінансування.
Розпочали вони, н а мій погляд, трохи не так: уклали вирівнюючий шар асфальтобетону до встановлення бордюрів, без ремонту зливової каналізації, встановлення нових оглядових колодязів, дощоприймачів, трубопроводів. Тепер потрібно буде встелений асфальт частково вирізати.
На жаль, не спрацювала і селищна рада. Вже не перший рік говориться про необхідність ремонту систем водопостачання і   водовідведення по центральній дорозі (вул.Подольського, Миру), але до цих пір навіть не розроблена проектно-кошторисна документація.
Потрібно терміново хоча б зробити поточний ремонт діючої системи каналізації і підняти люки на рівень нового асфальтобетонного покриття. Зараз люки «закатали» вирівнюючим шаром асфальту, але до встановлення верхнього шару ще є час.
У підрядної організації були проблеми із придбанням залізобетонних виробів. Найближчим часом роботи на об'єкті обіцяють відновити. 
Василь КАГАНЕЦЬ, голова районної ради.

Поділитися:

Читайте також
05 сер 2020, 18:04
Красна у списку населених пунктів Тячівщини, де виявлено велику кількість хворих на Ковід-19. Погіршилась ситуація у населеному...
Коментарі
  1. аня от 15 вересня 2020 10:53
    якби ще й райрада приєдналася до вирішення проблеми доріг, то до  виборів може й дороги стали би проїзними
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.