Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Громади кількох сіл придбали для Дубівської лікарні медичне обладнання

Громади кількох сіл придбали для Дубівської лікарні медичне обладнання

02 вер 2020, 09:09    redaktor
0 коментарів    721 перегляд
1 вересня в актовому залі КНП «Дубівська лікарня» директор закладу Ігор Білега зустрівся з представниками бізнесу, сільськими та селищними головами, депутатами та громадськістю, аби подякувати за придбане напередодні медобладнання для лікарні. Так, спонсорами апарату штучної вентиляції легень, дефібрилятора та шприцевого насоса стали громадяни, підприємці та релігійні громади Дубового, Калин, Ганич, Красної та Усть-Чорної, підтримав фінансово й народний депутат України Василь Петьовка. 
Розпочав зустріч директор лікарні Ігор Миколайович з подяки всім причетним. Він відмітив   також, що великий вклад у організацію збору коштів для придбання обладнання зробив покійний селищний голова Василь Носа, та закликав усі присутніх пом’янути Василя Михайловича хвилино мовчання.
Відтак, Ігор Білега продемонстрував придбані медичні апарати. 
- Наявність у лікарні такого обладнання дає можливість відкрити палату інтенсивної терапії, облаштування якої вже розпочато, - зауважив Ігор Миколайович. – У свою чергу, нам   частково вдалося вирішити й кадрове питання. На 0,5 ставки оформлено лікаря-анестезіолога та лікаря приймального відділення. Хоч є необхідність у двох лікарях-анестезіологах. Адже для функціонування палати інтенсивної терапії необхідне як апаратне забезпечення, так і наявність кадрів.   
Як зазначив лікар, хоч 1 квітня довелось закрити дитяче та пологове відділення, проте терапевтичне відділення було збережено. НСЗУ заключила угоду з Дубівською лікарнею на два пакети послуг -«Амбулаторна допомога» та «Стаціонарна допомога без хірургічного лікування». І попри закриття дитячого та пологового відділень, все ж масових звільнень медперсоналу вдалось уникнути. Адже більшість працівників було переведено до стаціонарного відділення, а дві медсестри  перейшли до первинної ланки, ще троє – вийшли на пенсію. 
Також Ігор Миколайович розповів про проведену комп’ютеризацію лікарні: для роботи медиків придбано комп’ютери та медичну інформаційну систему. Наголосив він і на необхідності проведення ремонтних робіт у закладі та оновлення приміщень, перекриття даху та можливість у майбутньому відкрити ще одне відділення – госпітал для невиліковно хворих.
Мав слово й голова районної ради Василь Каганець, який зауважив, що нестача лікарів – це проблема не тільки Дубового, а й усієї України. Однак висловив сподівання, що кадрове питання таки вдасться вирішити. Василь Йосипович також подякував усім, хто долучився до збору коштів на придбання медичного обладнання. 
  • Велике спасибі кожному, як тим, хто 200-300 грн дав, так і тим, хто по кілька тисяч грн пожертвував на добру справу. Це і громадяни, і підприємці, і церковні громади. Хочу подякувати й народному депутату України Василю Петьовці, який відгукнувся на звернення сільського голоси Красної Марії Носи, і виділив кошти на медобладнання для Дубівської лікарні, - зауважив Василь Каганець.
Висловила подяку всім, хто фінансово підтримав справу, й сільський голова Красної Марія Носа. Вона також повідомила, що народний депутат України Василь Петьовка надав суму, якої не вистачало для придбання апарату. Крім того, за сприяння нардепа заплановано провести святковий захід, метою якого буде об’єднати громади Калин, Красної та Дубового. 
Наприкінці зустрічі  підприємець з Дубового Михайло Балабан озвучив суми, які було зібрано у кожному населеному пункті: Дубове – 183 тис. грн., 700 доларів, 20 євро, Ганичі – 70 тис. грн., Калини – 70 тис. грн, Красна – 37 тис. грн, Усть-Чорна – 10 тис. грн.

Л.БІЛАК. 

Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.