Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » У Красній на Ковід-19 хворіють цілими сім’ями 

У Красній на Ковід-19 хворіють цілими сім’ями 

05 сер 2020, 18:04    redaktor
0 коментарів    5 035 переглядів
 Красна у списку населених пунктів Тячівщини, де виявлено велику кількість хворих на Ковід-19.  Погіршилась ситуація у населеному пункті близько 2 тижнів тому. У той час коронавірус було підтверджено у одного з медпрацівників Краснянської АЗПСМ, тож медзаклад закрили на карантин. Опікуватися краснянцями було доручено сімейній лікарці Усть-Чорнянської АЗПСМ Марії Декет, яка також має підписані декларації з частиною місцевих жителів.
Тож про те, яка наразі епідеміологічна ситуація у селі, коментар дає сімейна лікарка Мрія Михайлівна Декет: 
«Якщо до 20 липня у Красній було виявлено тільки двох недужих на Ковід-19, то наприкінці  місяця кількість інфікованих почала стрімко зростати, - зауважує Марія Михайлівна. – Так, з початку пандемії станом на 4 серпня лабораторно підтверджено Ковід-19 у 26 краснянців. Недуга у більшості пацієнтів протікає без  значних ускладнень, тож вони перебувають на амбулаторному лікуванні та на самоізоляції. Тільки 6 хворих на коронавірус, у яких є супутні захворювання, були госпіталізовані до спеціалізованих медзакладів. На жаль, у селі зафіксовано й один летальний випадок.
 Відрадно, що наразі пік захворювання на Ковід-19  поступово спадає.  Два тижні тому щоденно по медичну допомого звертались з симптоми гострого респіраторного захворювання понад 10 осіб, були дні, коли й по 20 пацієнтів скаржились на недугу,  а нині хворих значно менше – по 2-3 особи. Примітно, якщо симптоми хвороби з’являються у когось одного з сім’ї, то через деякий час занедужують усі члени родини.  У основному люди скаржаться на підвищену температуру, біль у горлі, відсутність нюху. Таких хворих консультую у телефонному режимі та за потреби направляю на рентген та на ПЛР-тестування. Буває, що відвідую пацієнтів вдома. Всього було протестовано на коронавірус близько 100 краснянців,  тільки у 26 з них підтверджено Ковід-19.»
Основною причиною спалаху коронавірусу в селі Красна лікарка називає недотримання місцевими жителями карантинних заходів. Тепер же,  коли чимало краснянців занедужали, селяни стали більш свідомі та відповідальні: намагаються дотримуватись самоізоляції, у магазинах та громадських місцях  тримають дистанцію, уникають скупчення людей та не відвідують масові заходи. 
Л.БІЛАК.

Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.