Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Збір яфин на Апецькій тимчасово призупинили

Збір яфин на Апецькій тимчасово призупинили

28 лип 2020, 13:36    redaktor
0 коментарів    5 273 перегляда
Минулого тижня мешканці гірських сіл почали масово сходити на гору Апецьку для  збору чорниці. Одні виїжджала власним транспортом, інші – найманими вантажними автомобілями. На полонинських плантаціях люди збирали від 15 кілограм   ягід щодня. Місцеві кажуть, на жаль, більшість яфин так і не вспіли доспіти, і нерідко до відер збирачів потрапляли зовсім зелені плоди. Тож, зібравши, приміром, 30 літрів ягід, мали трохи більше 16 кг. Селяни, не зважаючи на це, продовжували зривати яфини. Бо хоч вага зеленої ягоди менша за спілу, та знаходились заготовачі, які радо приймали і таку чорницю. Так, за кілограм чорних у перемішку з зеленими ягодами  давали 55 грн на полонині, а в пунктах прийому в населених пунктах – на 5 грн більше. 
Однак, як згодом з’ясувалося, заготовачі дуже сильно ризикували, приймаючи недоспілу ягоду. Адже вони через те, що багато яфин були недоспілі, не змогли реалізувати перекупщикам  зібраний урожай.
 Також багатьох природолюбів обурило те, що селяни нещадно знищують чорничні плантації, зриваючи зелену ягоду. Тож, аби досягти компромісу, було вирішено тимчасово призупинити її збір. Відновити вихід людей на полонину по ягоди планують тільки через тиждень.

Фото Віталія Мацура.

Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.