Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Карантин і весілля: молодята відкладають свято чи все ж реєструють шлюб без традиційної гулянки?

Карантин і весілля: молодята відкладають свято чи все ж реєструють шлюб без традиційної гулянки?

10 травня 2020, 20:26    redaktor
0 коментарів    1 219 переглядів
Всесвітня пандемія внесла у життя громадян значні корективи. І це не тільки тимчасові обмеження щодо пересування та вживання необхідних додаткових заходів з особистої  гігієни та безпеки, а й скасування давно запланованих масових заходів та урочистостей. Найбільше ж від цього постраждали закохані  пари, які будували плани на майбутнє, збираючись побратися у березні чи квітні. Адже їм довелось відмовитись від свята чи задовольнитися тільки скромною церемонією розпису. 
Яка ситуація з весільним сезоном на Тячівщині, розпитували у наречених та у тих, без кого не можливо уявити справжню закарпатську свальбу, – фотографів, весільних ведучих та музикантів.
І як з’ясувалось, найбільше серед молодят тих, які перенесли свято на літо чи осінь.  Хоч є й такі пари, які здійснили реєстрацію шлюбу, відмовившись від гучного застілля у ресторані.
Так вирішили зробити й дубівчанка Яна та її наречений. Оскільки закохані планували одружитися навесні, а через обмеження не можливо справити весілля за закарпатською традицією – гучно та з великою кількістю гостей, то вирішили тільки зареєструвати шлюб  та повінчатися у храмі. 
Як розповіла секретар виконкому Дубівської селищної ради Діана Михалчич, у  Дубовому цьогоріч з березня по травень зареєстровано 8 шлюбів, 6 з них – у період карантину. До речі, церемонія реєстрації проводилася за наявності у наречених індивідуальних засобів захисту – масок. Якщо порівнювати з аналогічним періодом за минулий рік, то у селищі було зіграно 12 весіль. Тобто цьогоріч уклали союз дещо менше пар. І ймовірніше, не останню роль у цьому зіграв карантин. 
Саме через обмеження заплановане на кінець квітня весілля мешканка Калин Олена Сойма разом з нареченим вирішили перенести аж на кінець травня.
Дівчина розповідає, що весілля запланували ще тогоріч. У квітні 2019 року коханий  освідчився Олені й вони вирішили, що 26 квітня 2020 року зіграють весілля, саме у день, коли виповниться  5,5 років їхній дружбі. Тож вже на початку березня підготовка до свята була на фінішній прямій. Замовили фотографа, тамаду, весільний зал, роздрукували запрошення, а у останній день перед оголошенням карантину наречена навіть  встигла придбала весільну сукню. Та вже наступного дня, коли уряд оголосив про впровадження обмежень, плани довелось змінювати. 

  • Ми зрозуміли, що карантин – це надовго. Та все ж сподівалися, що з 3 квітня зможемо відновити підготовку до весілля, однак обмеження так і не відмінили, тож вирішили перенести свято, – ділиться дівчина. 
Через пандемію закохані вже двічі змінювали дату проведення заходу.
  • Спочатку перенесли весілля на 18 травня, згодом –  на 30 травня. Сподіваємося, що до того часу ситуація у країні буде кращою  і ми осилимо зіграти заплановане весілля на 230 осіб, – розповідає наречена.
Олена каже, що серед її знайомих також чимало пар, які планували весілля цієї весни, однак одні  вирішили відмовитись від гучних гулянь та тільки зареєстрували шлюб і повінчались, інші – перенесли всю церемонію  весільного дійства аж  на осінь.

Як розповідає тамада Микола Максимовський, більшість весіль, які цієї весни він мав проводити, перенесено на літо-осінь. Деякі закохані пари відмовляються від гучних гулянь та проводять тільки  церемонію розпису та вінчання. Тож послуги весільного ведучого скасовують.  Микола Федорович зізнається, що за понад 20 років своєї діяльності вперше зіткнувся з ситуацією, коли так масово наречені перекладають дату весілля чи взагалі скасовують свято. 
Подібна ситуація і з музичними гуртами.
 Вокалістка гурту «Каприз» Марія Сібанда розповідає, що 70 відсотків від усіх замовлень на весняний весільний сезон, на жаль, скасовано. Решта клієнтів перенесли дату церемонії.
А вокаліст гурту «Бренд душі» та ведучий  Володимир Брай зазначає, що 30 відсотків клієнтів відмовились   від його послуг та послуг гурту, оскільки пари вирішили одружитись, не влаштовуючи гучних гулянь.
Через карантин для ведучих та музикантів весняний весільний сезон став провальним, адже вони  залишились без замовлень, а відтак – і без заробітку. 
Трохи у кращому становищі відеографи та фотографи. Адже хоч пари й скасовують гучні  весілля, однак  від весільної фотосесії не відмовляються. 


 Відеограф Максим Магей зазначає, що третина замовлень на знімкування весіль, які планувалось провести у період після Великодня до середини травня, перенесено. Але деякі пари, відклавши свято на пізнішу дату, все ж зараз реєструють шлюб, а заодно замовляють відзняти подію та відеокліп. Зокрема, у населених пунктах румунського регіону Максим Магей знімкував два такі міні-весілля. Фотограф Віталій Мотринець також розповідає, що  на час карантину мав замовлення на створення міні-відео та проведення постановочних фотосесій від п’яти закоханих пан, які справляти саме  весілля будуть згодом. Загалом, більшість його клієнтів відтермінували святкування на осінь, а деякі –  навіть перепланували одружитись аж у 2021 році.  
Підготувала Л.БІЛАК.

Поділитися:

Читайте також
19 лип 2018, 10:20
Вулиці Лесі Українки та Синявки у селищі Дубове днями відремонтували місцеві жителі. Як розповідає депутат селищної ради Сергій...
Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.