Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Дубівський старожил Юрій Кричка: «Бог нагородив довголіттям за чесний труд і доброту»

Дубівський старожил Юрій Кричка: «Бог нагородив довголіттям за чесний труд і доброту»

10 травня 2020, 20:01    redaktor
0 коментарів    1 791 перегляд
Свій славний ювілей - 90-ліття цими днями відзначив один з старожилів Дубового – Юрій Кричка. Про свій довгий та нелегких життєвий шлях іменинник розповів нашому виданню. 
Народився Юрій Васильович 5 травня, напередодні Дня св. Георгія, 1930 року в селі Дубове. У родині лісоруба та домогосподарки -  Василя та Марії Кричків він був первістком. Згодом сім’я поповнилась ще одним сином та чотирма доньками.  
Жила багатодітна родина у присілку Нижній Дубовець, в урочищі Погарь. Тримали господарство – корів,овець та кіз.  Також мали невеликий город. Як і тисячі дубівчан, Крички багато працювали, аби прогодувати сім’ю. 
Юрій Васильович розповідає, що його дитинство пройшло у нелегкі часи. Це період зміни влади на території Закарпаття. Він пригадує, що селянам дещо легше жилося, коли край був під Чехословаччиною. Коли ж Закарпаття окупувала Угорщина, то жити у регіоні стало складніше. Непросто було і за радянських часів.  
Чоловік пригадує, що у період, коли край був під Угорщиною, він пішов  до першого класу місцевої школи. За чотири роки студіювань трохи навчився розмовляти та писати угорською мовою. На 4 класах освіта для Юрія Крички й скінчилася, бо далі  мусів  допомагати батькам поратися по господарству. Оскільки він був найстарший син, то мав дозирати худобу та з батьками заготовляти сіно. Але були у ті часи й радісні моменти. Дід Юрій пригадує, що дуже тепло на душі було, коли  співав коломийки та грав на трембіті. Особливо полюбляв демонструвати народну творчість на плаях, де скотарив та вівчарив. 
 З 16 років хлопець почав працювати  разом з батьком у брустурянських хащах. Там він навчився валити ліс та обробляти деревину, став справжнім лісорубом. Пропрацював Юрій Кричка у лісі аж до 70-х років.  У 1971 році влаштовується на роботу до новоствореного машинобудівного заводу у Дубовому, де був призначений на посаду начальника ремонтної бригади. 
 У рідному селі Юрій Васильович зустрів і свою другу половинку – Анну, з якою у 1955 році створили сім’ю. Разом вони прожили довге та щасливе життя. Виховали 4 дітей – 2 дівчат та 2 хлопців, які подарували їм 8 онуків. Зараз дід Юрій має 10 правнуків. 
 На жаль, 3 роки тому Юрій Кричка став вдівцем – його кохана Анна на 89 році життя відійшла у засвіти. 
Проживає дід Юрій з родиною дочки Марії Піцур. Жінка розповідає, що її батько,  попри свій поважний вік, досить енергійний та працьовитий. І хоч пересувається, опираючись на милиці, та по господарству ще береться допомагати, також за правнучком може поглядіти.  А ще він дуже побожний та мудрий чоловік, який з будь-ким знайде спільну мову та дасть слушну пораду. 
 На запитання: у чому ж секрет довголіття? – Юрій Кричка відповідає, що треба любити ближнього, бути чесним перед людьми і Богом, а також не лінуватися, а багато працювати.
З нагоди славного ювілею зичимо Юрію Кричці міцного здоров’я, довгих та щасливих років життя.  
 Л.БІЛАК.

Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.