Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Краєзнавча екскурсія: п’ятикласники в Усть-Чорній зіграли на органі, а у Красній відвідали хатинку зі скляних пляшок

Краєзнавча екскурсія: п’ятикласники в Усть-Чорній зіграли на органі, а у Красній відвідали хатинку зі скляних пляшок

29 жов 2019, 18:05    redaktor
0 коментарів    811 переглядів

У суботу, 26 жовтня, учні 5-А класу Дубівської ЗОШ І-ІІІ ст разом з вчителями здійснили першу навчальну екскурсію рідним краєм та відвідали цікаві локації в Усть-Чорній та Красній. 
У центрі селища Усть-Чорна на дубівчан чекав психолог місцевої школи  Борис Шпір, який охоче погодився бути екскурсоводом для дітвори. Найперше, він провів юних візитерів до храму св.Марії-Магдалини, який збудовано у готичному стилі та є архітектурною пам’яткою. Борис Борисович відімкнув двері до костелу старовинним ключем,  виготовленим ще у  ХІХ ст., та розповів про історію створення  храму. Зокрема, що будівництво костелу тривало рік -  з 1889 по 1890 рр, а після завершення будівництва у церкві на хорах встановили орган. З того часу у храмі під звуки старовинного органу проводяться святкові меси німецькою мовою, оскільки прихожанами церкви є німецька громада селища. До речі, самому органу у наступному році виповниться 130 років. Нещодавно його було відреставровано й  він знову зазвучав у стінах храму. 

Почути органну музику мали змогу й учасники екскурсії. Органіст храму Віктор Колчар зіграв на інструменті релігійні мотиви. Також  він запропонував й школярам спробувати зіграти на органі. Тож діти, які здобувають музичну освіту у Дубівській ДШМ, з великим захопленням та певним трепетом рухами пальців пройшлися по клавішах інструменту . Позитивні відгуки Бориса Борисовича та Віктора Бейловича підбадьорили й інших школярів  спробувати набрати кілька акордів. Після цього  Борис Шпір поспілкувався з п’ятикласниками  на різні шкільні теми вже як психолог.  Зокрема, поговорив з ними про адаптаційний період  після початкової школи. 
Знайомство з історичною пам’яткою Усть-Чорної завершилось спільним фото учасників екскурсії. 
Після ланчу на свіжому повітрі діти з педагогами навідались до міні-ГЕС на річці Брустурянка, яке збудувала група енергетичних компаній «Ренер». Відтак, школярі здійснили візит  до садиби «Кришталева хатина», що знаходиться у с. Красна. Ця садиба зеленого туризму, еко-готель стала цікавою несподіванкою для дітвори. Адже тут все незвичне: стіни будинку вимурувані зі скляних пляшок, підлога у оселі,  наче дерев’яна бруківка, а інтер’єр прикрашають предмети вжитку, виготовлені з натуральних природних матеріалів, є багато різьби по дереву. Особливу цікавість викликали у школярів мисливські трофеї  - дикий заєць та куниця, які, наче живі, сиділи на гілках дерев. В.А.Холодян, заступник директора, вчитель біології, розповіла, що за цими експонатами можна вивчати фауну нашого краю. А вчитель Я.В.Куцин звернула увагу на майстерно вишиті картини, що прикрашали кімнати. Вражали й ситцеві занавіски ручної роботи на вікнах готелю. Двір теж чарував візитерів: гойдалки, будиночки-мініатюри, млин з вітряком – все ручної роботи. 


Родзинкою хатини є  сертифікат "З чого розпочати та як досягти успіху", який отримав господар готелю за труд й настирливість у реалізації своєї мети.  Тож діти переконалися: коли чогось дуже прагнеш, то треба багато трудитися та вірити у свої сили, і тоді мрії стануть реальністю. 
Господарі хатини з великим задоволення провели екскурсію закладом та наголосили, що завжди раді візитерам.  
Жовтневий суботній день приніс багато позитивних вражень та емоцій як вчителям, так і дітям. 
Мар’яна Ціпіньо, класний керівник 5-А класу.

Поділитися:

Читайте також
13 жов 2018, 19:29
Сьогоднішні футбольні баталії між ФК «В.Бичків» та ФК «Карпати» (Дубове) завершилися перемогою дубівчан – 0:2 (0:1)....
Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.