Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Сесія Дубівської селищної ради: реорганізація лікарні, зміни до бюджету та звіт керівника «Водоканалу»

Сесія Дубівської селищної ради: реорганізація лікарні, зміни до бюджету та звіт керівника «Водоканалу»

11 вер 2019, 11:18    redaktor
0 коментарів    1 202 перегляда

10 вересня відбулося пленарне засідання XXVI сесії Дубівської селищної ради VII-го скликання. У залі були присутні 14 депутатів з 26.
Відкрив зібрання селищний голова Василь Носа, ознайомивши присутніх з порядком денним. 
Найперше, присутні заслухали звіт в.о.директора КП ДПВ Івана Савули. Він відмітив, що наразі робота водоканалу незадовільна. Оскільки підприємство має велику заборгованість за спожиту електроенергію, його відключено від електропостачання. І поки борг не буде погашено – на підприємстві світла не буде, а отже, й водогін не працюватиме. 
Зі слів Івана Івановича, за серпень підприємство спожило електроенергію на суму 21,5 тис. грн. Так, 1,5 тис. грн. КП ДПВ вже оплатило, ще 2 тис грн., які зібрано від абонентів як оплату за водопостачання, буде оплачено. Однак решту - 18 тис грн. боргу підприємство не зможе погасити самотужки, а разом з тим, водоканал  має борги за електроенергію й за попередні місяці. 
Говорив Іван Іванович й про «заморожений» рахунок підприємства, де є наразі 25 тис. грн., про певні напрацювання щодо визнання КП ДПВ  банкрутом, про необхідність підвищити ціни за воду, несправність водогону та інше. Також було обговорено й можливість будівництва нової мережі водогону. Як повідомив селищний голова Василь Носа, кілька років тому районна влада зробила замовлення на виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво очисних споруд, де передбачено й збудувати нову мережу водогону. Однак та документація не пройшла експертизу й наразі необхідно розробляти нову. Тож селищна рада має намір допомогти «Водоканалу» у замовленні нової проектно-кошторисної документації. Попередньо, водогін матиме дві гілки, що проляжуть через вул. Довгу та вул. Горького, а звідти – до центральної вулиці.
Жваве обговорення викликало питання абонентської плати за водопостачання. Як відмітив Іван Савула, КП «Водоканал» має чимало боржників як серед мешканців багатоповерхівок, так й у індивідуальному секторі.  Труднощів додає й той факт, що мережа централізованого водогону розбудована хаотично, і відслідкувати хто з дубівчан у приватному секторі споживає воду з водоканалу складно. 
Тому було вирішено,   аби навести лад зі злісними неплатниками, створити відповідну комісію з депутатів та спеціалістів, що будуть здійснювати перевірку та відключати від водогону абонентів, що не платять за воду. 
Затим депутати обговорили питання щодо реорганізації комунального закладу «Дубівська РЛ№2» шляхом перетворення у комунальне некомерційне підприємство «Дубівська РЛ№2» Дубівської селищної ради. 
Як пояснив головний лікар Дубівської РЛ №2 Микола Бігунець, реорганізація комунального закладу пов’язана з проведенням реформи системи і закладів охорони здоров’я. Згідно з законом, всі лікарні мають бути перетворені у комунальні некомерційні підприємства. З початку наступного року фінансування таких закладів буде на 60% здійснювати Національна служба здоров’я України, на 20% – органи місцевого самоврядування та ще 20% заклад повинен заробити сам.
Відтак депутати одноголосно  підтримали рішення про реорганізацію КЗ «Дубівська районна лікарня №2» шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство «Дубівська районна лікарня №2». Було також встановлено, що комунальне некомерційне підприємство «Дубівська РЛ №2»  є правонаступником  майна, прав та обов’язків КЗ «Дубівська РЛ №2» та створено комісію з реорганізації КЗ. 
Розглянули на засіданні й заяви від отця Іоана Барни та прихожан Петро-Павлівського храму: у одній йшло про надання дозволу на оренду будівлі колишнього зубопротезного кабінету для розташування бюро ритуальних послуг та іконної лавки, у іншій – про надання дозволу на виготовлення технічної документації для будівництва будинку пристарілих на місці колишньої ветлікарні. Відтак, затверджено відповідні рішення. 
Затвердили обранці положення про пайову участь (внесок) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури смт Дубове та сіл Нижній та Вишній Дубовець, а також прийняли рішення про модернізацію Центру надання адміністративних послуг Дубівської селищної ради. Відповідно до цього рішення, ЦНАП буде структурним підрозділом селищної ради, тобто відділом. Також затверджено положення про ЦНАП, структуру та штатну чисельність працівників відділу. Депутати проголосували за  відкоригований кошторис благоустрою будинку культури. 
Відтак, заслухали головного бухгалтера селищної ради Ганну Маркусь, яка інформувала з питання про внесення змін до селищного бюджету. Так, субвенцію з районного бюджету у розмірі 100 тис грн. спрямовано на фінансування поточного ремонту ділянки обласної дороги від Дубівської ЗОШ І-ІІ ст. №2 до с. Красна. 
Ганна Миколаївна також повідомила, що збільшено плановий обсяг доходів загального фонду селищного бюджету за рахунок перевиконання  дохідної частини селищного бюджету на суму 470 тис. грн.. Ці кошти було розподілено наступним чином: 200 тис грн. на фінансування об’єкту «Поточний ремонт передньої частини фасаду будинку культури», 20 тис грн. – на придбання сміттєвих урн у парку та сортувальних контейнерів, 70 тис грн. – на погашення боргу КП «Водоканал» за електроенергію,  решту – на оплату праці працівникам селищної ради, будинку культури та дитсадків, а також видатки на відрядження вихователям. 
Затверджено й збільшення планового обсягу дохід спеціального фонду селищного бюджету за рахунок коштів від продажу земельних ділянок у сумі 500 тис.  грн.. Ці кошти підуть на капітальний ремонт території біля будинку культури.  Також затвердили депутати спрямувати частково залишки коштів селищного бюджету   спецфонду у сумі 19 тис. грн.. на придбання принтера для садочка (5100 грн.), та на реалізацію проекту з благоустрою території біля будинку культури (13,9 тис грн.). 
Окрім того, 200 тис грн. зі спецфонду спрямовано для придбання продуктів харчування для дошкільних закладів. 
Розглянули депутати і кілька звернень від депутатів та громадян. Одне з них  від батьків учнів Дубівської ЗОШ І-ІІ ст. №1 щодо встановлення «лежачих поліцейських» біля навчального закладу, інше – від в.о. директора КП ДПВ Івана Савули щодо виділення коштів на проведення юридичної процедури припинення діяльності юридичної особи КП ДПВ. Однак за цими зверненнями рішення не були прийняті. Разом з тим, депутати проголосували за виділення матеріалів для поточного ремонту  комунальної вулиці Синявки. Відповідне звернення надійшло від депутата І.М.Білеги.
До депутатів звернувся й керівник шкільного хору Павло Цубера з проханням фінансово підтримати колектив та виділити  6 тис грн., яких не вистачає для оплати за  сценічні костюми для учасників. Решту ж суми - 20 тис грн. хор отримав від одного з депутатів обласної ради. Розгляд цього питання депутати перенесли на наступне засідання сесії. 
Наприкінці народні обранці розглянули земельні питання.Л.БІЛАК.

Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.