Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » За спалювання листя і сухої трави передбачено штраф до 1700 грн.

За спалювання листя і сухої трави передбачено штраф до 1700 грн.

05 вер 2019, 10:49    redaktor
0 коментарів    1 000 переглядів
Щоосені, прибираючи біля своїх будинків листя, суху траву та бадилля, люди їх підпалюють. Дим, який виділяється під час горіння, призводить до шкідливих наслідків для навколишнього середовища. Медики застерігають, що і для здоров’я людини таке прибирання не є корисним, а навіть навпаки – отруює наш організм.
Вдихання диму від спалювання опалого листя та залишків рослинності завдає негативних наслідків здоров’ю людини. Як пояснює екологи, листя дерев і будь-яка рослинність – це своєрідний природний фільтр, який очищає повітря та накопичує в собі різні шкідливі речовини. Під час згорання бадилля, зібраний бруд потрапляє в атмосферу у вигляді диму.
Чимало мешканців Дубового скаржаться, що восени та навесні, саме коли люди палять сухе листя та бадилля, у них постійно виникає першіння в горлі.
Медики, зауважують, що такі симптоми цілком звична справа, адже причина поганого самопочуття – це дим, який людина вдихає після спалюваних сухого листя. Людина вдихає ту ж шкідливу речовину, що при курінні. А це викликає захворювання легень, впливає на серцево-судинну систему, призводить до алергічних захворювань та інших хвороб.
Екологи кажуть, що аби ми могли дихати, необхідне вільне проходження газів через внутрішню поверхню легенів і стінки кровоносних судин. Через високу прохідність цих поверхонь, при диханні в наш організм можуть вільно проникати різні речовини. На цій особливості нашого організму ґрунтується один із способів лікування людини – інгаляції. Наприклад, слов’янські травники в давнину рекомендували курити кульбабу від кашлю, порошок з листя мати-й-мачухи – при задишці і утрудненому диханні, сім’яна дурнишника звичайного – при туберкульозі легень, ефедру – при астмі. Дим від спалювання замоченого водою багна давали вдихати дітям при кашлюку. Не даремно до складу куріння від астми входить трава полину. Ми робимо собі інгаляцію, але не лікарськими, а отруйними, токсичними речовинами.
Дим від листя приносить таку ж шкоду, як і потужні промислові викиди 
Від спалювання листя та трави непоправну шкоду отримує і природа. Якщо порівнювати масове спалювання листя (яке ми, власне, і спостерігаємо щоосені) з роботою промислових підприємств то рівень забруднення атмосфери буде майже однаковим.
"Під час згорання однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму. До складу якого входить пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. У листі, яке тліє без доступу кисню, виділяється бензапірен, який здатний викликати у людини ракові захворювання. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одне з найбільш отруйних для людини речовин. На присадибних ділянках рослини нерідко кроплять пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, який ми так рясно окроплюємо від колорадського жука» – роз’яснюють фахівці.
З листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні, скажімо, одного поліетиленового пакету, в повітря викидається близько 70 різних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. При горінні гуми утворюються канцерогенна сажа і викликають респіраторні захворювання оксиди сірки. Особливо це відчувають ті, хто скаржиться на бронхіт, бронхіальну астму, риніт. В багаття нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегід і, крім того, вони можуть бути пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець.
Перш ніж розводити вогнища, а також кинути сміття у вогонь, подумайте, як це може вплинути на ваше здоров’я.
Дихати димом з дня на день мало кому приємно, тому єдиний вихід – не палити, підвищувати свідомість населення щодо шкідливості диму. Кожен з нас має законне право на безпечне для життя і здоров'я навколишнє середовище, що гарантує стаття 50 Конституції України.
  Крім того, чинним законодавством країни, зокрема законами «Про охорону навколишнього природного середовища» і «Про охорону атмосферного повітря» забороняється спалювання залишків сухої рослинності та опалого листя.
Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя, сміття і т. д. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 771 "Самовільне випалювання рослинності або її залишків" Кодексу України про адміністративні порушення, штраф для громадян становлять 170-340 грн, а згідно статті 152 КУпАП "Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів", штраф для громадян становлять 340 – 1360 грн., а для посадових осіб підприємств – 850 – 1700 грн.
Є і інші відповідні законодавчі та нормативні заборони. Місцеві органи влади всіх рівнів можуть приймати додаткові рішення щодо неприпустимості розведення багать. Якщо спалювання проводиться співробітниками житлово-комунальних управлінь, слід скаржитись на їх незаконні дії в Державну екологічну інспекцію, Пожежну службу і в Поліцію для зупинки правопорушень та притягнення винних осіб до відповідальності. 
Зі ЗМІ.

Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.