Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » У Дубовому нарешті відновлено водопостачання до багатоповерхівки №14, до якої 3 місяці не поступала водогоном вода

У Дубовому нарешті відновлено водопостачання до багатоповерхівки №14, до якої 3 місяці не поступала водогоном вода

31 сер 2019, 12:44    redaktor
0 коментарів    704 перегляда
Про будинок №14 по вул. Д.Подольського, у якому зникла вода ще на початку літа, видання вже розповідало 2 місяці тому. І хоч комунальники тоді запевняли, що працюють над вирішенням проблеми, однак зробити це їм вдалося лише вчора.  
Комунальники переконують: вода не поступала до багатоповерхівки №14 через низький тиск у мережі водогону. Оскільки  діють тільки  два насоси, за допомогою яких й проходить подача води до 16 багатоповерхівок селища. Однак через недостатній тиск у водогоні вода йде тільки до підвального приміщення і першого поверху цих багатоповерхівок, а ось у будинку №14 і до підвалу не доходила. Чому це так, - намагалися вияснити комунальники ось вже 3 місяці. 
Аби вирішити ситуацію, кілька тижнів тому вони взялися ремонтувати ділянки водогону, де фіксувались витоки води. Було залатано трубу, що проходить під мостом, та трубу, що на розі вул. Довгої. Також перекрито подачу води до приватного сектора по вул..Довга. Однак після проведених ремонтних робіт водопостачання до чотирнадцятого будинку так й не відновилося. Тож пошук проблеми тривав й надалі. Так, вчора комунальники взялися за заміну старих труб у свердловинах від насоса до системи. І це виявилося правильним рішенням  -  вже ввечері мешканці чотирнадцятого будинку з радістю повідомили, що нарешті відновлено водопостачання до їх квартир. 
Нагадаємо, у цій багатоповерхівці є 25 квартир, де живуть родини з дітьми та люди похилого віку. Більшість мешканців користується тільки селищним водогоном, а невелика частина – має додатково пробурені свердловинах з водою. Однак у літній час вода у свердловинах пересихає, і єдиним джерелом води тоді залишається  «заводський» водогін.  
Дубівчани скаржаться: через несправність у водогоні 3 місяці людям доводилося випрошувати воду у приватному секторі чи купувати у постачальників, а  500 літрів води коштує 120 грн. Цією водою вони наповнювали бочки, що стоять у підвалах, та використовали якомога економніше. 
Прокоментував ситуацію й селищний голова Василь Носа. Він каже, що проблеми з водогоном у селищі почались не 3 місяці тому, а набагато раніше. 
  • Основна проблема, яку має КЗ «Водоканал», – це борги, які накопичує підприємство вже кілька десятків років, і ніяк не може з них вийти. А другою проблемою є застарілий водогін. У вирішенні обох проблем, за можливістю, селищна рада допомагає «Водоканалу». Так, кількома роками раніше з селищного бюджету було виділено кошти на придбання насосів для водоканалу, виділяються щорічно кошти з бюджету й на погашення боргів підприємства, і зокрема,  за спожиту електроенергію. До прикладу, у 2016 році селищна рада виділила 30 тис. грн. на погашення боргу за використану електроенергію, у 2017 році – 50 тис грн., у 2018 році – 65 тис. грн., у 2019 році за електроенергію селищна рада зобов’язалася заплатити 80 тис .грн., наразі вже оплачено 36 тис. грн.. 
Як зауважує Василь Михайлович, однією з причин того, що підприємство має борги, є те, що не всі користувачі справно сплачують за надані послуги, а, ціна за воду занижена й становить всього 6,10 грн за кубометр. Так, КЗ «Водоканал» обслуговує 16 багатоповерхівок, однак мережа водогону розгалужена й у приватному секторі. Прокладено труби не тільки у центрі селища до приватних будинків, а й через всю  Леваду та вулиці .Довга, Підгора та навіть до  сіл Вишній Дубовець та Нижній Дубовець. Якщо більшість мешканців багатоповерхівок платять за спожиту воду, то мешканці приватних осель такої плати не здійснюють, мотивуючи тим, що користуються водою не з водогону, а з власних свердловин. Перевірити кожну потенційну оселю, що може користуватися водогоном, підприємство не має змоги. А з цього виникають дві проблеми: борги, бо не всі споживачі платять за воду,  та низький тиск у мережі. Посилюють цю проблему й застарілі труби водогону, що постійно виходять з ладу. Тому переконаний: будівництво нового водогону могло б вирішити ряд проблем і цим необхідно зайнятися якомога швидше. Василь Михайлович каже, що кілька років тому районна влада зробила замовлення на виготовлення  проектно-кошторисної документації на будівництво очисних споруд, де передбачено й збудувати нову мережу водогону. Однак та документація не пройшла експертизу й наразі необхідно розробляти нову. Тож  селищна рада має намір допомогти «Водоканалу» у замовленні нової проектно-кошторисної документації. Попередньо, водогін матиме дві гілки, що проляжуть через вул. Довгу та  вул. Горького, а звідти – до центральної вулиці. 
Селищний голова переконує, що й мешканці багатоповерхівок мають думати про майбутнє й створювати ОСББ, тоді спільно могли б вирішити питання не тільки з водопостачанням до їх квартир, а й решту назрілих проблем.

Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.