Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Фотоархів: на горі в урочищі Пасічна, що у Дубовому, височів напис з дерев «МИРУ МИР»

Фотоархів: на горі в урочищі Пасічна, що у Дубовому, височів напис з дерев «МИРУ МИР»

30 лип 2019, 14:36    redaktor
0 коментарів    1 401 перегляд
Ще кілька десятків років тому цей масивний напис з хвойних дерев на фоні широколистих насаджень  мав доволі чіткі обриси. Однак з роками він знівелювався. Зараз проглядаються тільки окремі літери. 
А були слова «написані» понад 10-метровими літерами. Такий "пам'ятник" Радянському Союзу 1967 році  на пагорбах урочища Пасічна, що у смт Дубове, створили лісники, відповідним чином висадивши дерева. Аби слова "МИРУ МИР" не загубилося серед інших дерев лісу, для посадки обрали вічнозелену сосну.
Розробляв креслення  посадки та заліснював територію дубівчанин, колишній лісівник Дмитро Крисак. 
Він розповідає, що директор Тересвянського лісокомбінату Юрій Томащук  у той час зобов’язав його, як помічника лісничого Нересницького лісництва,  створити написи, приурочені до 50-ліття Радянської влади, на двох протилежних пагорбах в урочищі Пасічна. Один з них був  «МИРУ МИР», інший – «50 СССР».
Робота над написами з дерев  була непроста. Спочатку Дмитро Крисак змакетував їх на папері, а потім, збільшивши масштаб, переносив літери на пагорб. За олівець йому служила мотузка.  У середині кожної літери, «написаної» мотузкою,  було вирубано молодняк широколистих дерев, та засаджено деревцята сосни. Проводили цю роботу працівниці лісництва разом з помічником лісничого. 
Як зазначає Дмитро Крисак, він також після посадки впродовж кількох років вів нагляд за молодняком. Якщо якісь деревцята не приживались, то написи доповнювали новими саджанцями. Тож завдяки хорошому догляду лісівників  вже через 5 років написи з молодих смерічок були помітні. 
Л.БІЛАК.

Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.