Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Краса поруч: з полонини Апецька відкриваються чарівні краєвиди

Краса поруч: з полонини Апецька відкриваються чарівні краєвиди

23 лип 2019, 20:48    redaktor
0 коментарів    1 181 перегляд
Апецька є найвищою горою на території  Тячівського району. Вона розташована на схід від селища Дубове (до вершини приблизно 8 км) на межі з Рахівським районом. 
Це так звана острівна гора, що не пов'язана з жодним хребтом чи гірським масивом. Апецька має кілька вершин, найвищі з яких — 1511 і 1512 м. У плані (вид зверху) гора дещо нагадує велетенську літеру Х з раменами завдовжки до 3 км.
Сама назва гори походить від румунської мови й означає «водяна» (румунською apă – вода). Названа Апецька так недаремно, адже на її схилах є чимало джерел, які дають початок потічкам — притокам таких річок, як ТересваВеликий ПлавуцьКрайня Ріка та інших. До висоти приблизно 1400 м гора вкрита хвойними та буковими лісами, вище — полонини з чорничниками.  
На Апецьку ведуть кілька шляхів, один з них з селища Дубове (Тячівського району), інший з села Плауц (Рахівського району). І саме шляхом, що прокладений лісівниками з Рахівщини, можна дістатись на її вершини навіть легковим автомобілем чи мотоциклом. Завдяки цьому гора стає дедалі привабливішим об'єктом мандрівок вихідного дня. А у літню пору сюди масово з’їжджаються заготівельники чорниці.
 З Апецьки в ясну погоду видно гору Говерлу (38 км) і частину міста Хуст (бл. 50 км). Найкраще, звісно ж, видно з вершини навколишні села – Красну, Дубове, Калини.
Пропонуємо вашій увазі літні краєвиди Апецької.За матеріалом з Вікіпедії. 
Фото Лідії Білак.

Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.