Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » У Дубовому майже 20 років при Св.Петро-Павлівському храмі діє церковна школа

У Дубовому майже 20 років при Св.Петро-Павлівському храмі діє церковна школа

10 лип 2019, 11:24    redaktor
0 коментарів    1 194 перегляда


Наставляти молодь на путь істинний, плекати у їх серцях слово Боже та допомагати дітям не розгубити їх доброти й щирості - обов’язок, який взяли на себе релігійні школи при православних храмах. 

Однією  з них є церковна школа при Св.Петро-Павлівському храмі, що у смт Дубове. Ось вже майже 20 років вона є духовно-християнським центром розвитку та становленням дубівської молоді; місцем зустрічі священика та дітей для обговорення проблем сьогодення. Заснував її настоятель церкви, благочинний Дубівського округу протоієрей о. Іоан Барна. Він же і веде просвітницькі заняття з молодими парафіянами. 

Отець Іоан є незмінним настоятелем Петро-Павлівського храму з 1983 року. За час його служіння  у селищі, а це понад 35 років, парафіяни Петро-Павлівського храму стали однією великою духовною родиною і завжди можуть сподіватися на мудру пораду настоятеля, духовну підтримку та молитовне заступництво перед Богом. У кожному його слові, погляді, дії променіє любов до Господа і ближнього. Тож своє світло-знання й вчення про Бога він злегкістю доносить й до молодого покоління вірників. 

Про те, як засновано школу та чим нині живуть її вихованці, у розмові з настоятелем храму протоієреєм о. Іоаном Барною.

Будівля церковної школи розміщена на території Св.Петро-Павлівської церкви. Як розповідає священик, раніше, за радянських часів, тут був магазин, який як і прилегла територія,  належали ССТ. Немало довелось потрудитись о.Іоану, аби вже у роки незалежності відстояти цю територію для церковної громади, а старий магазин реконструювати під двоповерхову будівлю, на першому поверсі якої нині й діє недільна школа. 

Заходимо до приміщення школи, у просторому класі рівненько вистроєні два ряди парт. Щосуботи тут вже кілька поколінь православних молодих дубівчан вчаться високим й незмінним духовним цінностям.  

У перші роки заснування школи заняття відвідувало аж 425 місцевих хлопчиків та дівчат. Відповідно за віком вони були поділені на 3 групи, - пригадує священик.

Окрім отця Іоана, у той час релігійні уроки вела й викладачка Валентина Пащук. Вона також навчала молодь церковних шкіл при храмах у сусідніх селах. 

Нині ж отець Іоан проводить релігійні заняття для близько сотні дітей різного віку. До  молодшої групи ходять учні 1-6 класів, до старшої – учні 7-9 класів. Один-два рази на місяць у школі ведуться лекції тільки для дівчат. 

Як розповідає священик, основним напрямком роботи школи є духовно-моральне та естетичне виховання дітей. Метою занять є просвітницька місія, вивчення Закону Божого й утвердження основ віри у молодого покоління. Саме у церковній школі дитина вчиться любити Бога та ближніх. Діти отримують перші знання із Закону Божого, перші поняття про події Священної історії, про Святе Письмо, вчать перші молитви. 

Священик також веде з дітками  розмови та дискусії про сучасний світ, про погляди і почуття, про  поведінку в суспільстві, про ставлення до людей, про взаємодопомогу і любов до свого ближнього. Адже, як каже отець Іоан, моральні якості дитини треба формувати якомога раніше. 

Нерідко вихованці школи й позаурочний час звертаються до наставника за порадами: як вчинити у тих чи інших складних життєвих обставинах. І завжди отримують мудрі настанови, які допомагають їм гідно пройти всі випробування. 

А щорічно для своїх вихованців отець Іоан організовує та проводить поїздки у Почаївську Лавру та інші святі місця. Як зауважує священик, поїздки до таких місць допомагають спрямувати життя дітей на шлях християнських православних принципів та ідеалів. 

У організації поїздок часто священику допомагають благодійники та батьки учнів. 

Часто до таких поїздок парафіян приєднуються й учні церковної школи, якою опікується настоятель Св-Троїцького храму отець Володимир Барна. До речі, вихованці отця Володимира також навчаються у приміщенні церковної школи при Св.Петро-Павлівському храмі, оскільки власного приміщення не мають.

Також отець Іоан зазначає, що школа вчить учнів любити ближнього та допомагати потребуючим. Тому спільно з дітками організовують благодійні акції, під час яких ліплять для вихованців сиротинців пельмені. Найчастіше смаколики від дубівської молоді отримують у подарунок учні Вільшанського інтернату. 

Отець Іоан розповідає, що учні школи також допомагають у підготовці храму до церковних свят.  Зокрема, цьогорічний випускник Микола Мадар, дев’ятикласниця Дарина Руснак та інші вихованці активно підтримують та допомагають наводити лад у церкві. 

Я щиро тішуся з того, коли зерно, яке я посіяв у душах юних дубівчан, дає щедрі плоди. Якось, будучи на лікуванні в Ужгороді, я прийшов на недільне богослужіння до собору. Яким було моє здивування, коли у храмі на службі Божій побачив 15 колишніх випускниць церковної школи - дівчат-студенток з Дубового. Скажу відверто, до очей накотилися сльози від радості, - ділиться спогадами священик.  

Уроки отця Іоана навернули на шлях істинний не один десяток юнаків та дівчат. Адже й у місцевій школі вчителі зауважують, що ті діти, які відвідують церковну школу, вирізняються серед однолітків вихованістю, цілеспрямованістю та щирістю. Тому і не дивно, що батьки, що усвідомлюють важливість духовно-морального виховання підростаючого покоління, віддають своїх дітей до церковної школи. Варто зазначити, що вихованці й самі щиро тішаться спілкуванню зі священиком, вони знаходять у молитві та віровченні розраду й поживу для душі.

Є серед колишніх випускників школи ті, які у служінні Богу знайшли своє покликання. Гордістю  отця Іоана є колишні учні – отець Георгій Шетела (служить на Київщині), отець Володимир Барна (настоятель Св.Троїцького храму смт Дубове, син о. Іоана), отець Георгій Магула (служить на Мукачівщині), отець Володимир Ціпіньо (ієромонах академії на території Києво-Печерської семінарії).

У церковній школі дубівські хлопці та дівчата отримають основи християнського віровчення, а це і є важливим вкладом та турботою про майбутнє дітей. І це те, що отець Іоан робить ось вже 20 років поспіль, а з Божого благословення робитиме й надалі ще багато років.  • Л.БІЛАК.

Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.