Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Краєвиди Дубового надихають на творчість російську художницю Оксану Архипову (ФОТО)

Краєвиди Дубового надихають на творчість російську художницю Оксану Архипову (ФОТО)

18 кві 2018, 10:03    redaktor
0 коментарів    1 404 перегляда
У доробку російської художниці Оксани Архипової кілька десятків картин, написаних під враженням від краєвидів українських Карпат і, зокрема, Дубового.На багатьох з них зображені схили й природа селища Дубове. Є серед її робіт й картини, де зображені пейзажі з певним додаванням видумки автора. Створила художниця й портрети місцевих мешканців, на одному з них зображений її рідний дідусь, дубівчанин Іван Ребар. 
Для Оксани Дубове – не тільки місце, що надихає на творчість, а й колиска її дитинства. Саме тут у 1979 році вона народилась. Її мама - дубівчанка Софія Ребар, а батько – Володимир Архіпов з с. Летник Ростовської області. 
Жила дівчинка у Дубовому всього 6 років, а у 1985 році Архипові переїжджають на батьківщину батька – до Росії. Однак Оксана про селище й родичів, які тут живуть, не забуває й, за можливістю, приїздить у гості. Востаннє була на Закарпатті у 2009 році. 
-Мене запросив до себе на весілля племінник Іван Фіцай. Молодята вінчались у церкві с. Нижній Дубівець. Атмосфера, у якій проходило весілля, була вражаюча.  І саме цей епізод став прототипом картини "Весілля". – розповідає Оксана.
Щораз буваючи на Закарпатті, Оксана ніби набирається сил творити. Художниця закохана не тільки у мальовничі гори та синє небо Дубового, їй цікаві традиції карпатського краю.  І задля ближчого пізнання прадавньої епохи Закарпаття, якось навідалась до  музею «Старе село», що в Ужгороді. Під час екскурсії музеєм дівчина зробила кілька унікальних зарисовок архітектури старовинних хатин. 
Найбільше милі серцю художниці зимові Карпати. Адже  саме з зимою асоціюються її приїзди до Дубового. 
Найчастіше приїздили з батьками до Закарпаття на Різдво Христове. З дитинства запам’ятались колоритні колядники та традиції святкування цього світлого свята. – зазначає Оксана.
Тож коли настав час визначатись з темою дипломної роботи у художньому виші, дівчина вирішила працювати над картинами під назвою «Різдвяні колядки на Закарпатті».
Оксана Архипова на «відмінно» захищає свої роботи й у 2011 році стає випускницею  СПбДАІЖСА ім. І.Е. Репина. Раніше, у 2010 році, закінчила Ростовське художнє училище ім .М. Б. Грекова. 
З 2012 року  О.Архипова є членом Спілки художників Росії СПб.
Нині картини російської художниці з українським корінням знаходяться у приватних колекціях цінителів образотворчого мистецтва як Росії, так й інших країн. Також її роботи представлені на численних міжнародних та всеросійських виставках та конкурсах. 
Ближчим часом Оксана має намір реалізувати ще декілька мистецьких проектів, пов’язаних з Дубовим та її закарпатськими предками.
Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.