Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Як у Дубовому проходить другий тур виборів президента України? (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Як у Дубовому проходить другий тур виборів президента України? (ФОТОРЕПОРТАЖ)

21 кві 2019, 18:43    redaktor
0 коментарів    1 105 переглядів
Сьогодні, 21 квітня, проходить другий тур виборів президента України. Поряд з цим, римо-католики святкують Великдень, а християни східного обряду – Вербну неділю. 
Тож і не дивно, що настрій у більшості виборців піднесений. 


Всі 5 дільниць  Дубового відкрились вчасно й наразі дубівчани активно голосують.  Як і у перщому турі виборів, невелика частина громадян проголосувала зранку, решта - впродовж дня. Пік волевиявлення припав на післяобідню пору, коли у храмах завершилося богослужіння, та надвечір. На дільниці мешканці селища йшли цілими сім’ями. 
Як же голосують дубівчани – у нашому фоторепортажі. 

Найперше, ми навідалися до дільниці, що працює у приміщенні Дубівської ЗОШ І-ІІІ ст., у час, коли з церков почали виходити віряни. Тож більшість з тих виборців, які йшли голосувати, приходили до дільниці з пишними букетами освяченої верби. Як зазначила голова комісії Галина Савула, найбільшу кількість виборців очікують вже після закінчення богослужіння у храмах. Однак зазначає, що, на жаль, активність у другому турі значно менша виборців, ніж у першому. Так, станом на 13.00 тут проголосувало 208 осіб. Тоді, як 31 березня у цей час скористались правом обирати президента більше 300 осіб. Загалом, на дільниці зареєстровано 1844 виборців, з них 9 – голосували вдома (у першому турі голосувало вдома 14 виборців). Першим виборцем був на цій дільниці місцевий музикант Володимир Брай. 
Подібна ситуація з активністю виборців й на дільниці, що діє у приміщенні ЗМТ. Як зазначає секретар виборчої комісії Мар’яна Фіцай, до списків виборців було додано за заявами ще 3 виборців. Загалом, на цій дільниці у списку виборців зареєстровано 2052 громадян, з них 5 осіб голосували вдома. Однак, як зазначила секретар комісії,  у першому турі виборів кількість виборців, занесених до списку, була  2060. Так, 8 прізвищ було вилучено зі списку через те, що ці особи виявилися померлими. Станом на 13 годину 15 хвилин проголосував 221 дубівчанин.
Дещо більшу активність проявляють мешканці с. Нижній Дубовець. На цій дільниці до списку виборців у першому турі було внесено 879 громадян, а сьогодні ж список виборців зменшився на 3 прізвища у зв’язку з тим, що ці особи виявилися померлими. Голова виборчої комісії  Алла Комар зазначила, що найактивніше голосують люди середнього віку, однак серед виборців був й старожил – вісімдесятидволітній Дмитро Васильович Корсак. Станом на 13 годину 40 хвилин тут здійснили свій громадянський обов’язок 100 осіб. 
Тихо й спокійно проходить виборчий процес й  на дільниці, що працює у актовому залі Дубівської ЗОШ І-ІІ ст. №1. Як повідомила голова комісії Наталія Бережник, до списку виборців  було додано ще трьох осіб, які відкріпились з основного місця проживання й голосуватимуть у Дубовому. Загалом, на дільниці зареєстровано 2306 виборців, з них 9 громадян, які голосували вдома. Станом на 15 годину тут проголосувало 396 осіб. А першим виборцем був дубівчанин Іван Савула, найстаршим виборцем, що завітав до дільниці, був дев’яностолітній Юрій Васильович Леспух. 
На дільниці, до працює  у приміщенні Дубівської ЗОШ І-ІІ ст. №2, активністю виборці також не вирізнялися. Як зазначила голова комісії Надія Мезей, списки виборців у другому турі не були змінені, тож тут зареєстровано 1473 виборців. А станом на 15 годину правом обирати президента скористалися всього 329 громадян, з них 2 осіб голосували вдома. Разом з тим, вона зазначила: як і у першому турі виборів, так і зараз, громадяни не знаходять себе у списках виборців. Через це  не змогли скористатися правом обирати президента 4 громадян. 
Як зазначили члени виборчої комісії, першим на дільниці здійснив свій громадянський обов’язок 65-літній Іван Вайдич. Серед найстарших виборців, які відповідально ставляться до волевиявлення, і попри поважний вік, все ж йдуть на дільницю голосувати, три громадяни, яким за 80 років, –  92-літній Іван Цубера,  89-літній Михайло Головчук, 88-літній Іван Дьолог. На цій дільниці голосував й відомий дубівчанин, стронгмен Денис Бережник. 
І хоч надвечір, після 16 години, виборців на всіх дільницях селища дещо побільшало, однак члени виборчих комісій кажуть, що процес волевиявлення проходить доволі пасивно. 
Нагадаємо: дільниці відкриті до 20:00, тож ті, хто ще не проголосував, поспішіть. 
Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.