Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » У Дубовому повноводний потічок зруйнував вулицю та підтопив двори

У Дубовому повноводний потічок зруйнував вулицю та підтопив двори

12 бер 2019, 08:44    redaktor
0 коментарів    15 622 перегляда
Надзвичайна ситуація трапилася вчора, 11 березня, у селищі Дубове. Потічок Синявки, який бере свій початок у однойменному урочищі,  вийшов з берегів і стрімкими потоками зруйнував частину прилеглої вулиці та  підтопив дворогосподарства. Причиною цьому став не тільки інтенсивний дощ, що пройшов у селищі  у ніч на 11 березня, а і захаращеність русла струмка  побутовими відходами. Саме сміття, яке  несли стрімкі потоки течією, перегатило прохід у одній з  труб, якою річечка перетікає  через   дорогу.  Відтак, бурхливі води розлились над трубою та потекли  вниз по дорозі, змиваючи на вулиці  гравійне покриття та підтоплюючи кілька дворів по вулиці Синявки, а також  подвір’я та підвал будинку Марії Піцур, що живе на розі вулиць Синявки та Гренджі-Донського. А звідти вода потекла по вулиці Гренджі-Донського, частково підтоплюючи двори.
Того дня рятувати селян від біди взялися  місцеві чоловіки, серед них був й Микола Ціпіньо. Як розповідає чоловік, йому про розлив струмка на дорогу повідомила дружина, яка о пів на шосту  ранку саме йшла на роботу, та не змогла перейти прудкі потоки води. Відтак, чоловік разом з сусідом Юрієм Мезеєм та іншими чоловіками, взулись у резинове взуття  й пішли розчищати від сміття трубу,  де й стався затор. На той час вода на вулиці була до колін.
  • Впродовж двох годин ми витягували з труби сміття та різні відходи. Ви бачили б, що там було: і підгузки, і пляшки, і повні мішки з всяким непотребом. Де совість тих людей, що викинули у потічок той весь брухт? – резюмує Микола Ціпіньо.
А тим часом, поки чоловіки розчищали трубу й спрямовували потоки води у русло, повенева вода вже підтоплювала оселю Марії Піцур. 
 – О пів на шосту  ранку я побачила, що струмок, котрий  розлився на дорогу, почав  заливати наш двір. Вода просочилась й до підвального приміщення будинку. У  кочегарці  висота водної поверхні була  близько 40 сантиметрів.  Вичерпували ми каламутну воду з приміщення аж до 10 години дня, - пригадує жінка.
Це вже не вперше струмок підтоплює  оселю Марії Піцур. Потерпіла каже, що кількома роками раніше у будинку було вдвічі більше води. І виною тому не тільки сильні опади, а й людська недбалість та звичка селян викидати сміття до потічка, яке й захаращує русло. 
… Завдяки тому, що місцеві чоловіки прочистили русло річки, а рівень води у потічку спав, значних масштабів підтоплень вдалось уникнути. І вже після обіду  селяни взялися відновлювати шлях, який добряче пошкодив паводок. Бо ж потоки  води на відстані більше 150 метрів з дорожнього полотна  змили гравій та вимили  глибокі вибоїни. Відтак, на прохання місцевих жителів  ТОВ «КІК» надав спецтехніку  для проведення на дорозі відновлювальних робіт. За допомогою екскаватора змитий паводком гравій вантажили на найманий трактор, яким і транспортували до аварійної частини вулиці, а там  засипали ями. 
Того дня, як зауважують селяни, не тільки потічок Синявки через забруднення русла вийшов з берегів, подібна ситуація сталася також  з трубою, якою вода зі стічних каналів вздовж центральної вулиці Миру та  вулиці Довгої впадає у інший канал через дорогу. Однак через те, що сміття   забило прохід у трубі, вода перелилась на автошлях. Потерпіли від сильних опадів і мешканці вулиці Калініна, у кількох оселях   поверхневі води підтопили підвали. 
У селищній раді зазначили, що підтоплень можна було  б уникнути, якби селяни більш бережно ставилися до природи. Адже, викидаючи у річки та стічні канали сміття, місцеві жителі не хочуть усвідомлювати того, що така недбалість до добра не приведе. Тому закликають усіх мешканців Дубового слідкував за тим, аби водойми, що знаходяться біля їх осель, були чистими і до них ніхто сміття не викидав. 
Л.БІЛАК. Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.