Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Збережи природу: стихійні смітники заполонили селище

Збережи природу: стихійні смітники заполонили селище

10 бер 2019, 12:01    redaktor
0 коментарів    225 переглядів

Не встиг розтанути сніг, як з-під нього вже видніються зовсім не провісники весни – первоцвіти, а купи сміття. Особливо рясно вкрито брухтом та відходами узбіччя доріг та лісові смуги. А причиною тому – людська недбалість та байдужість до навколишнього середовища. І більшість таких стихійних звалищ недобросовісні громадяни створюють за звичкою у одних і тих же місцях.
Одним з таких місцин є узбіччя на початку селища Дубове. Вздовж центральної вулиці видніються кілька локацій з купами сміття, які створили селяни. Звозили сюди брухт та відходи впродовж тривалого часу, адже звалища немалих розмірів.  Аби хоч якось вплинути на тих, хто бездумно забруднює узбіччя, небайдужі громадяни встановили поблизу стихійних смітників саморобні борди з проханням не викидати сміття. 
Варто згадати, що впродовж січня  фірма «КВ-Консалт» тимчасово не надавала послуги з вивезення ТПВ не тільки у Дубовому, а й у інших населених пунктах, а це загалом 17 сіл. Також впродовж двох тижнів лютого консалдівці не вивозили сміття   з комунальних вулиць через непрохідність шляхів. 

За цей час у багатьох господарствах накопичилося чимало сміття, яке люди мали надію вивести з осель, як тільки фірма відновить свою роботу. Так, після того, як на комунальних шляхах розтанув сніг й сміттєвоз мав можливість їхати ними, консалдівці поряд з ТПВ з контейнерів забирали й по додатковому мішку сміття, яке не було забрано у лютому. Однак складовані відходи за січень фірма так й не згодилася вивозити. Мотивуючи таке рішення тим, що послуги не надавалися й громадяни за них не сплачували. 
Через цю дилему чимало селян вирішили утилізувати ТПВ самотужки. Одні сортували відходи й за можливістю їх ліквідовували – спалювали, інші – не надто переймались питанням сортування та утилізації, й просто викидали мішки з брухтом у заверби та у лісові смуги. 
Однак ще більше дубівчан зовсім не користуються послугами ТОВ  «КВ-Консалт». За даними селищної ради, лише 1 тисяча дворогосподарст з 3 тисяч підписали угоди з консалдівцями. І звісно, решта селян постійно ліквідовують сміття самотужки, а багато з них просто викидає ТПВ будь-де. 
Тож, коли повністю і повсюди розтане сніг, таких мішків з «сюрпризами» у лісових смугах та вздовж доріг буде у рази більше, ніж зазвичай.


Л.БІЛАК.

Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.