Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Коли музика -- поклик серця: директор Дубівської ДШМ Магдалина Воронцова відзначила славний ювілей

Коли музика -- поклик серця: директор Дубівської ДШМ Магдалина Воронцова відзначила славний ювілей

07 лют 2019, 12:40    redaktor
0 коментарів    1 251 перегляд
У народі кажуть: щастя людини не має виміру. Проте щасливцями долі вважають тих, хто зумів побачити й розкрити свій талант, несучи при цьому людям добро і не вимагаючи нічого натомість. Саме такою є  нинішня ювілярка, директор Дубівської дитячої школи мистецтв – Магдалина Петрівна Воронцова. Вона безмежно закохана у музику, тішиться досягненнями свого колективу й здібних вихованців, сповнена безліччю творчих планів та задумів. Магдалина Петрівна людина багатогранна, у якій вдало поєднуються організаторські здібності, талант викладача й музиканта з постаттю вишуканої, добродушної жінки.
Народилася Магдалина 5 лютого 1959 року у с. Добрянське у сім’ї педагогів –  Ганни Данилівни та  Петра Івановича Геревичів. Росла вона допитливою, розумною та творчою  дівчинкою. І вже у молодших класах були помітні її музичні задатки, які батьки вирішили розвивати. Так, з ініціативи батьків третьокласниця Магдалина починає навчатись у  Тячівській музичній школі. Опановувати дівчина вирішила баян, з тих пір цей музичний  інструмент став її улюбленим, і з ним досі не розлучається.
Магдалина Петрівна пригадує, що на заняття до закладу йшла з великим задоволенням, їй подобалось все – від теоретичних дисциплін до практичних занять. І навіть відстань у близько 10 км від дому до музичної школи, яку чи не щодня долала на громадському транспорті, не була перепоною.  А ще пригадує, з якою теплотою та любов’ю до дітей ставились викладачі. Вони терпляче та вміло вели юних музикантів у світ творчості. Напевне, завдяки цьому її талант й розкрився.
Однак не тільки до творчості тяжіло серце Магдалини, вона була ще й хорошою ученицею, любила пізнавати нове. Особливо манив  її предмет географія. Адже так цікаво було дізнаватися про нашу планету з розповідей вчителя, її батька Петра Івановича Геревича.
І коли після закінчення школи необхідно було визначатися з вибором майбутньої професії, дівчина довго вагалась між географією й музикою, та все ж серце обирає музику. Так, у 1974 році випускниця Тячівської музичної школи вступає до Ужгородського державного музичного училища на відділ народних інструментів. І ця сторінка життя Магдалини Воронцової сповнена яскравих та насичених спогадів про  чотири роки навчання. З великим захопленням та відкритим серцем дівчина опановувала нові знання. Особливо подобалось виступати разом з студентами на різноманітних концертах,  інших студентських мистецьких заходах.
Після закінчення училища, у 1978 році випускницю направляють до селища Дубове. У місцевій музичній школі Магдалина Петрівна почала викладати предмет «Народні інструменти». Молодий спеціаліст швидко знайшла підхід до вихованців, адже добре розуміла дитячі душі, вміла у кожному учневі розпізнати музичні задатки та допомагала їх розвинути. Сотні колишніх учнів Магдалини Воронцової й нині з теплотою згадують свою наставницю, а немало з них, за її підтримки, стали професійними музикантами.  
У ці роки Магдалина Петрівна зустріла свою долю – молодого працівника ЗВВО Геннадія Воронцова. У 1980 році вони створюють сім’ю, через рік народжується син Ігор, а згодом родина поповнюється ще двома синами: у 1983 році народжується Геннадій, а у 1997 році – Михайло.
Всім синам подружжя дало путівку у життя, вивчили та виховали достойними людьми. Старший син успадкував від мами музичний талант, який є важливою складовою його професії. Він став греко-католицьким священиком й нині проповідує слово Боже у Америці. До Штатів переїхав з своєю сім’єю й Геннадій, який має технічну та хореографічну освіти. Наймолодший Михайло наразі навчається у вузі м. Тернопіль. Має Магдалина Петрівна вже й онуків, які звеселяють та розфарбовують у яскраві барви її життя, це: Гліб, Анастасія, Маргарита та Вероніка.
У 1996 році Магдалину Воронцову призначено директором музичної школи. І не випадково саме їй доручено цю посаду, адже вона вимоглива до себе і до оточуючих, завжди тримає руку на пульсі шкільних справ, може кожного зрозуміти і завжди готова простягнути руку допомоги - як вихованцям і батькам, так і викладачам. А за чарівною посмішкою директора приховано твердість характеру та міцність духу. Магдалина Петрівна – умілий організатор, компетентний керівник. Про її професіоналізм знають не лише у селищі, а й далеко за його межами. Згуртований викладацький колектив, який працює у Дубівській школі мистецтв, завжди готовий з радістю підтримати інноваційні ідеї свого директора.
За більше, ніж 20 років директорування Магдалини Петрівни у мистецькому закладі відбулись значні зміни на краще. Разом зі своїми колегами вона доклала немало зусиль, щоб створити у школі умови, які посприяли розумовому, емоційному та художньому розвитку вихованців.
– Починала я працювати директором закладу, де викладало всього 9 педагогів й діяли фортепіанний, струнний та народний  відділи. Зараз же на базі школи працює 22 викладачів та відкрито нові відділення і філіал. До речі, більшість нинішніх викладачів – це колишні учні закладу, - розповідає ювілярка.
Так, у 2001 році було перейменовано заклад з музичної у Дубівську дитячу школу мистецтв. Цього ж року було відкрито відділ образотворчого мистецтва, а через 8 років – хореографічний відділ. Деякі зміни відбулися й восени минулого року: у селищі Усть-Чорна запрацював філіал Дубівської школи мистецтв, де діє народний відділ.
Всі зміни відбулись завдяки злагодженій праці керівника та колективу, а також за підтримки керівництва району, відділу культури РДА, й, зокрема, його начальника Василя Гудака.
Як переконує Магдалина Петрівна, всі викладачі школи ініціативні та здібні спеціалісти, талановиті митці, з якими легко й приємно працювати. Весь викладацький  колектив прагне до самовдосконалення: 12 з 22 викладачів мають вищу освіту, а 3 продовжують навчання у мистецькому виші. Те, що вчитись новому треба все життя, власним прикладом показала й  директор закладу. У 2008 році Магдалина Воронцова вступила до Київського університету культури і мистецтва Михайла Поплавського. Досвідчений викладач з чималим стажем роботи знову відчула себе студентом. Магдалина Петрівна з великим захопленням та завзятістю опановувала нові знання, переконує: за час навчання у виші почерпнула для себе чимало корисного та нового. Диплом за спеціальністю «Музичне мистецтво» директор закладу захистила у  2012 році.
Завдяки такому згуртованому й талановитому колективу та грамотному управлінню Магдалини Петрівни у школі мистецтв панує гармонійна, творча атмосфера, яка допомагає учням розкривати свої таланти. Нині у закладі навчається понад 290 учнів не тільки з Дубового, а й з навколишніх сіл. До речі,  6 вихованців навчає сама Магдалина Петрівна.
Чимало учнів школи мистецтв є переможцями різних конкурсів та фестивалів як на місцевому, так й на міжнародному, регіональному та обласному  рівнях. Серед нещодавніх здобутків учнів: Вероніка Магула стала призером конкурсу «Зіркова хвиля хітів 2018», Ніколіна Сойма та Василь Синько перемогли у першому етапі конкурсу «Золотий мольберт 2018» та інші.  
За роки існування закладу близько сотні випускників стали студентами музичних та училищ культури, образотворчого мистецтва, працюють викладачами вищих навчальних закладів, шкіл мистецтв, вчителями у загальноосвітніх школах, у закладах культури.
Під керівництвом директора колектив викладачів та учні беруть активну участь у всіх культурно-мистецьких заходах селища, району, проводять концертно-лекційну роботу.
За вагомі здобутки закладу та викладацьку діяльність Магдалина Воронцова неодноразово нагороджена грамотами та подяками Тячівської РДА, відділу культури РДА, селищної ради.
З нагоди особистого свята – світлого ювілею колектив, учні та їх батьки бажають Магдалині  Петрівні наснаги у роботі, звершення мрій та ще довгих та продуктивних років на мистецькій ниві.
Л.БІЛАК.

Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.