Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Встановлено ставку для оподаткування лісових земель, селище прибиратимуть двірники, 84 громадян позбавлено статусу гірського жителя, - ці та ряд інших рішень прийнято на сесії Дубівської селищної ради

Встановлено ставку для оподаткування лісових земель, селище прибиратимуть двірники, 84 громадян позбавлено статусу гірського жителя, - ці та ряд інших рішень прийнято на сесії Дубівської селищної ради

20 вер 2018, 12:02    redaktor
0 коментарів    938 переглядів

Вчора, 19 вересня, відбулося позачергове пленарне засідання ХХ сесії VІІ-го скликання. На засіданні були присутні 14 депутатів з 26. І знову більшість народних обранців проігнорували засідання, через це кворум набирався доволі складно, а початок сесії знову довелося відстрочити на годину. Та зрештою, депутати зібралися й розпочали засідання. 
Найперше, селищний голова Василь Носа зачитав порядок денний, до якого увійшли питання про встановлення ставки земельного податку на лісові землі, про внесення змін до штатного розпису, та ще кілька питань, які були перенесені з попереднього засідання сесії, зокрема: про позбавлення статусу мешканця гірського населеного пункту, про розгляд звернень, про продовження терміну дії договору оренди шкільного буфету, земельні питання та питання «Різне». Депутати проголосували за такий порядок денний та перейшли до розгляду питань. 


Як пояснив Василь Михайлович, позачергове засідання сесії було призначено через те, що необхідно якнайшвидше прийняти рішення щодо питання про встановлення ставки земельного податку на лісові землі. Адже із 15 серпня 2018 року набрав чинності Закон України від 10.07.2018 № 2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств», яким внесено зміни до статті 273 «Оподаткування земельних ділянок, наданих на землях лісогосподарського призначення (незалежно від місцезнаходження) земельним податком», відповідно до яких лісові землі підлягають оподаткуванню земельним податком. Тож депутатам запропоновано встановити ставку земельного податку на лісові землі у розмірі не більше 5 % на 2018-2019 роки. 
Василь Михайлович закликав депутатів обдумано підійти до встановлення розміру ставки податку. Адже, якщо завищити її, то, за прогнозом фахівців, щонайменше у 1,5-2 рази подорожчає деревина, що реалізується на ринку, у тому числі й дрова, і від цього постраждає місцеве населення. Також селищний голова повідомив, що на території Дубівської селищної ради знаходиться 1529 га лісових угідь Тячівського лісгоспу та 1700 га - Брустурянського лісгопу. Загалом, 3229 га лісових земель. 
Після жвавого обговорення депутати прийняли рішення, що доречним буде встановити ставку земельного податку на землі лісогосподарського призначення у розмірі 0,3 % від нормативно грошової оцінки. Відтак, щорічно до селищного бюджету від лісових господарств надходитиме близько 266 тис. грн. податків. 
Доповідаючи з питання про зміни до штатного розпису селищної ради, Василь Носа запропонував депутатам включити до штату двох двірників, які б займалися прибиранням центральної частини селища. Оскільки ЖКГ, якому з селищної ради на прибирання території Дубового перераховують кошти, не справляється зі своїми обов’язками. Депутати підтримали ініціативу й сесією прийнято відповідне рішенням.
Також прийнято рішення позбавити статусу мешканця гірського населеного пункту 84 громадян, які не проживають на території Дубового, та продовжити термін дії договорів оренди шкільних буфетів у Дубівській ЗОШ І-ІІІ ст. та Дубівській ЗОШ І-ІІ ст. №1 строком на 2 роки 11 місяців.
На засіданні обранці розглянули й звернення від громадян. Як доповіла секретар селищної ради Василина Руснак, відділ культури РДА надіслав лист селищному голові, у якому рекомендує розглянути питання щодо доцільності перебування Ганни Ребар на посаді директора клубу у с. Нижній Дубівець, у зв’язку з тим, що вона не виконує належно свої обов’язки. Відтак, вирішино розгляд цього питання перенести на наступну сесію. 
Ще одне звернення надійшло від мешканців багатоквартирного будинку №18 по вул. Гагаріна, які просять терміново вжити заходи щодо ремонту аварійного даху багатоповерхівки. Оскільки кошти селищна рада на проведення цих робіт не може виділити, то депутати вирішили рекомендувати ЖКГ звільнити мешканців будинку від оплати за житлово-комунальні послуги, а натомість запропонувати жителям за власний рахунок здійснити капремонт аварійної покрівлі.
Наприкінці засідання депутати розглянули земельні питання. Однак лише з частини були прийняті рішення. Оскільки під час обговорення одного з земельних питань депутат І.П.Магула без пояснень покинув залу засідань. Для кворуму забракло одного народного обранця, тож й інші депутати розійшлися по домівках. Розгляд решти земельних питань перенесено на наступну сесію.
Л.БІЛАК.

Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.