Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Чим шкідливе спалювання опалого листя, сухої трави та сміття?

Чим шкідливе спалювання опалого листя, сухої трави та сміття?

30 сер 2018, 10:59    redaktor
0 коментарів    1 232 перегляда
Мешканці Дубового скаржаться: щоосені  сезонні «палії» розводять вогнища з опалого листя, сухої трави та хмизу на городах, на вулицях, аби-де… Через це сельчани не можуть відчинити вікна помешкань або ж просто висушити випрані речі. Дорослі та діти змушені дихати цим димомА найгірше те, що спалювання опалого листя та хмизу несе чималу шкоду здоров’ю людини та природі.
Але, на превеликий жаль, не всі дубівчани звертають на це увагу.
Коротко про головне!
· спалювання листя, трави, гілля, будь-якого сміття заборонено законодавством;
· спалювання рослинних залишків, сміття шкодить здоров’ю людей та довкіллю, створює небезпеку для життєдіяльності;
· зазначені протиправні дії згідно чинного законодавства України тягнуть за собою адміністративну відповідальність, накладання та стягнення з порушників штрафів у розмірі від 340 грн. до 1700 грн.
Пам’ятка для палія
За період росту, листя, як природний фільтр повітря,  вбирає в себе токсичні речовини та важкі метали.
1 кгсухого листя накопичує в середньому 100 мг сполук сірки, 25 – хлористого водню, 6 – алюмінію, 20 – свинцю, 150 – титану, а також  формальдегід, пил, діоксид азоту, оксид вуглецю, оксид азоту, фтористий водень, аміак, бенз(а)пірен, кадмій, залізо, марганець, мідь, нікель, хром.
 Під час горіння всі ці небезпечні для здоров’я речовини потрапляють в повітря  яким ми дихаємо.Одна тонна тліючого листя виділяє понад 30 кілограмів оксиду вуглецю (чадний газ).
Якщо Вас приваблює димова завіса та їдкий сморід і не хвилює проблема власного здоров’я, не забувайте –  ви частина суспільства! За парканом Вашого подвір’я дихають і хворіють люди.
Дим від спаленого листя особливо небезпечний для дітей, людей хворих на астму, бронхіти й інші легеневі недуги.Адже він складається з дрібних часточок, які, потрапивши до органів дихання, можуть досягти найглибших ділянок легенів і залишитися там на місяці й навіть роки. Як наслідок, людина частіше хворіє на респіраторні захворювання. Вдихання такого диму сприяє розвитку ОНКОЛОГІЧНИХ та алергічних захворювань.
Спалюючи опале листя, ви стаєте шкідником-порушником, адже порушуєте Закон:

1.Суперечите Конституції України, як основному закону держави, що статтею 50, гарантує кожному право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.(…)

2.ст. 16 та ст.22 ЗУ «Про охорону атмосферного повітря»:« Шкідливі впливи на атмосферне повітря, для яких не встановлено відповідних нормативів екологічної безпеки, забороняються.(…)», «Складування, зберігання або розміщення відходів, які є джерелами забруднення атмосферного повітря шкідливими газоподібними речовинами та речовинами з неприємним запахом або іншого шкідливого впливу, допускається лише при наявності спеціального дозволу на визначених місцевими органами державної виконавчої влади, органами місцевого самоврядування територіях у межах встановлених ними лімітів з додержанням нормативів екологічної безпеки і при можливості їх подальшого господарського використання.Не допускається спалювання зазначених відходів на території населених пунктів(…)»

3.ст. 9 та ст.12 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища»:«Кожний громадянин України має право на:а) безпечне для його життя та здоров’я навколишнє природне середовище; (…)з) подання до суду позовів до державних органів, підприємств, установ, організацій і громадян про відшкодування шкоди, заподіяної їх здоров’ю та майну внаслідок негативного впливу на навколишнє природне середовище.», «Громадяни України зобов’язані: а) берегти природу, охороняти, раціонально використовувати її багатства відповідно до вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища; (…)в) не порушувати екологічні права і законні інтереси інших суб’єктів;

За  спалювання листя штраф від 170 до 340 грн.

4.ст.. 77-1. «КодексуУкраїнипроАдміністративніПравопорушення»:Випалювання рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння –тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»

Що робити з опалим листям?

1.Листовий компост.Для приготування: по кутах вбити чотири стовпчика на них натягнути дрібну сітку-рабицю. У такий ящик пошарово засипають листя, перемежовуючи з гноєм або землею (10 см). Навесні і влітку зрідка поливати, і через кілька місяців цінне добриво буде готово.Для суницій малини кращого засобу для покращення грунту немає.

2.Використовувати для утепленнятроянд та інших теплолюбивих садових мешканців.

3.Прикопати.Утилізується природним шляхом.

Зі ЗМІ


Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.