Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Краса, що поруч: Незайманий кедровий ліс - унікальна місцина у глибинах Карпат

Краса, що поруч: Незайманий кедровий ліс - унікальна місцина у глибинах Карпат

28 сер 2018, 13:28    redaktor
0 коментарів    285 переглядів
Лісова спадщина наших предків – старовікові кедри – ростуть на висоті понад 1300 метрів над рівнем моря у заказнику «Ґорґани і Тавпіширка». Дерева, яким від 200 до 300 років, висаджені ще за часів Марії Терезії – об’єкти природо-заповідного фонду «Брустурянського ЛМГ».Ботанічний, Острівний незайманий кедровий ліс з вираженим альпійським поясом росте на скелях на висоті майже 1400 м над рівнем моря у самому серці Карпат. Майже 250 гектарів кедрового лісу заказника «Ґорґани і Тавпіширка» плайського лісництва – це об’єкти природо-заповідного фонду, тому рубки головного користування і прохідні рубки тут заборонені.

Це – європейський кедр діаметром 72 см – один із кандидатів у плюсове дерево. Його вік приблизно – 240-270 років. Варто додати, сосна європейська та сосна кедрова відрізняються.

Приблизно 10 кілограмів насіння дає одне дерево. Ядра кедрових горіхів не тільки смачні, а й містять багато корисних поживних речовин, таких як кедрова олія, азотисті речовини (незамінні амінокислоти), вуглеводи (фруктоза, сахароза, глюкоза, крохмаль), мікроелементи (марганець, мідь, цинк, кобальт, йод) і вітаміни А, Е, К. Проте полюбляють кедрові горіхи не тільки люди, а й шкідники лісу. Один з найнебезпечніших – це кедрівка, птах з родини воронових. Подробиці - у сюжеті телеканалу М-Студіо:

Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.