Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Читачі цікавляться: як захистити своє право на тишу?

Читачі цікавляться: як захистити своє право на тишу?

01 сер 2018, 13:23    redaktor
0 коментарів    811 переглядів
До редакції видання звернулася мешканка однієї з багатоповерхівок Дубового зі скаргою на те, що у селищі громадяни дуже часто порушують тишу у нічний час та у вихідні дні. Зокрема, це стосується  гучної музики чи ремонтних робіт у заборонений час, та галасу, що здіймають люди напідпитку у дворах житлових будинків та на вулиці. Тож жінка попросила опублікувати роз’яснення, як необхідно поводитися мешканцям Дубового, аби не завдавати дискомфорту іншим. 
Кожен громадянин має право спокійно спати уночі, без гучної музики сусідів чи шуму від ремонтних робіт. Це передбачено законом «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення». Зокрема, в статті 24 цього закону зазначається: «У нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об’єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів». 
Нерідко дубівчанам спокійно спати не дають не тільки сусіди, а гучна музика від розважального закладу, який знаходиться поруч з будинком. Які ж об’єкти належать до тих, всередині чи поруч з якими необхідно дотримуватися тиші у зазначений законом час? Відповідь на це запитання у тій же Статті 24 «Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані: здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами; забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівні шуму в прилеглих до них житлових і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами; вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об'єкти): житлових будинків і прибудинкових територіях, лікувальних, санаторно-курортних закладів, будинків-інтернатів, закладів освіти, культури; готелів і гуртожитків; розташованих у межах населених пунктів закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу; інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди; парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків. Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби». 
За санітарними нормами, в житлових приміщеннях допускається підвищення рівня шуму вдень до 55 децибел, а вночі до 40 децибел. Для порівняння: 50 децибел - розмова середньої гучності. Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово. 

А також в законі зазначається: «Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.»
Як йдеться у законі, органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів.
Якщо ви не можете спокійно спати уночі, бо вам заважають сусіди, чи вдень відпочивати у вихідні дні через гучні ремонтні роботи сусідів і це повторюється кожного разу, а порушник тиші не реагує на ваші зауваження – пишіть заяву у поліцію. Тоді правоохоронці мають розібратися з правопорушниками. А відповідно до закону, порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях - тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п'яти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Та все ж краще не доводити справу до втручання поліції, а спочатку спробувати поговорити з сусідом та знайти компроміс. Поважайте інших громадян та їх право на спокійний сон і відпочинок у вихідні дні.

Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.