Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Засідали депутати Дубівської селищної ради: зміни до бюджету, дитсадки – на канікули, звіт завідуючої клубу та протипожежний стан у селищі

Засідали депутати Дубівської селищної ради: зміни до бюджету, дитсадки – на канікули, звіт завідуючої клубу та протипожежний стан у селищі

20 чер 2018, 14:24    redaktor
0 коментарів    1 894 перегляда

У вівторок, 19 червня, відбулося пленарне засідання XVIII сесії Дубівської селищної ради VII-го скликання. На засіданні були присутні  17 депутатів з 26. Депутати розглянули ряд актуальних для дубівчан питань, пов’язаних з внесенням змін до бюджету,  припинення роботи дитсадків на літній період, протипожежний стан у селищі та інше. Відкрив зібрання селищний голова Василь Носа, ознайомивши присутніх з порядком денним.
Найперше, головний бухгалтер Ганна Маркусь інформувала щодо питання про  внесення змін до селищного бюджету. Зі слів доповідачки, виникла нагальна необхідність провести ремонтні роботи на ділянці вулиці Мадара, де гірська річка підмила шлях та утворила урвище. Наразі тривають роботи з підсипання дороги та регуляції русла річки, тож підряднику необхідно заплатити за їх виконання. І запропонувала спрямувати 60  тис. грн. на ремонт цього комунального шляху. Передбачено збільшити доходи з єдиного податку юридичних осіб та на видатки на ремонт цієї дороги й скерувати ці кошти. Василь Носа доповнив, що понад 50 дворогосподарств опинились би відрізані від селища, то дозвіл на внесення змін до  селищного бюджету було взято від фінвідділу РДА. Депутати одноголосно проголосували за такі зміни у бюджеті.
Прозвітувала про проведену роботу за рік завідувач клубу с.Нижній Дубовець Ганна Ребар. Їй зауважили, що неодноразово надходили скарги до депутатів від місцевих жителів та педагогів Дубівської ЗОШ І ст., які нарікають, мовляв, заклад постійно зачинений, а культурно-масові заходи не проводяться належним чином. Тож Ганну Ребар попередили про те, що депутати здійснять  контроль роботи клубу, запропонували також, аби завідувач щомісячно  узгоджувала план роботи з селищною радою.
До депутатів звернулася секретар селищної ради Василина Руснак з пропозицією пакетом затвердити три рішення: «Про встановлення ставок, надання пільг та порядок справляння земельного податку у 2019 році на території Дубівської селищної ради», «Про акцизний податок із реалізації через роздрібну торговельну мережу підакцизних товарів», «Про встановлення місцевих податків і зборів на території смт Дубове, сіл Вишній Дубовець та Нижній Дубовець на 2019 рік». Мотивувала тим, що ставки податків на 2019 рік залишаються такими ж, як у 2018 році. Депутати прийняли це рішення.
На засіданні сесії було вирішено також надати дозвіл на тимчасове припинення функціонування ДНЗ №2 та ДНЗ №3 у літній період. Адже з відповідними відношеннями звернулися до селищного голови завідуючі закладів. Як зазначив Василь Носа, керівники закладів просять надати дозволи на тимчасове припинення функціонування дошкільних навчальних закладів на час основних щорічних відпусток педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу, а також для збереження енергоресурсів. Так, ДНЗ №2 заплановано закрити з 2 липня по 12 серпня, натомість ДНЗ №3 не працюватиме з 19 червня по 31 липня. Відповідно у період відпусток у ДНЗ №3  вихованці цього закладу зможуть відвідувати ДНЗ №2.  


Обговорено й питання протипожежного стану в смт Дубове. Оскільки основний доповідач з цього питання - начальник ДПРП смт Дубове О. О. Коновалов не прийшов на засідання сесії, секретар селищної ради Василина Руснак  зачитала звіт, наданий від адміністрації рятувальніків, у якому проведено аналіз протипожежної безпеки у населеному пункті. З’ясувалося, що у населеному пункті недостатня кількість джерел протипожежного водопостачання, а ті що функціонують, мають незадовільний технічний стан, також відсутні на  території пристосовані місця для забору води пожежно-рятувальною технікою із природних та штучних водойм.  А це негативно впливає на стан пожежної безпеки селища, створює передумови для несвоєчасної утилізації та ліквідації пожеж. Також у листі йшлося про те, що необхідно створити штучні водойми на безводних ділянках, облаштувати місця для забору води з існуючих природних джерел. Адже на території селища є аж 23 вулиці, на яких відсутні гідранти та водоймища. І лише дві вулиці частково забезпечені водою – Чапаєва (Гренджі-Донського) та Миру. Зазначається у листі й те, що з 2012 по 2018 рік ЖКГ та водоканал не проводили на таких об’єктах ремонтів. І пожежники звернулися до органу місцевого самоврядування з проханням вжити заходи щодо забезпечення  водоймами для потреб пожежогасіння, утримувати у справному стані існуючі та відновити ушкоджені, засипані та заасфальтовані гідранти. А разом з поліцією вжити заходів щодо заборони стоянки, паркування автомобілів у місцях  розміщення пожежних гідрантів та заїздів до водоймищ.
Заслухавши листа, депутати погодилися проголосувати за облаштування водозабірних місць на території селища, однак питання щодо того, де саме вони будуть розміщені,  вирішили  узгодити з вогнеборцями. Тому розгляд цього питання відтермінували на наступне засідання сесії, запросять начальника ДПРП смт Дубове Олександра Коновалова.
Розглянуто на засіданні сесії й медичні питання. Так, депутатами затверджено програму щодо розвитку охорони здоров’я на території смт Дубове, технічно-медикаментозного забезпечення Дубівської РЛ №2 та інше. Проголосували на засіданні та за внесення змін до рішення попередньої сесії щодо створення структурного підрозділу амбулаторії загальної практики сімейної медицини у складі комунального закладу «Дубівська РЛ №2», а у зв’язку зі змінами та реорганізацією медичного закладу, проголосували за внесення змін до статуту КЗ «Дубівська РЛ №2».  
Заслухали депутати й лист від військового комісара Тячівського райвійськкомату підполковника Ігоря Тищука, у якому рекомендовано прийняти програму з надання матеріальної підтримки військовослужбовцям, учасникам АТО та членам їх сімей. Тож сесією селищної ради затвердили відповідну програму.  
Відтак розглянули звернення мешканців селища. У одному зі них дубівчани просили вирішити ситуацію з засміченням стічної каналізації по центральній частині вулиці Миру. Адже  під час нещодавньої зливи, 7 червня, було затоплено прибудинкові території та подвір’я багатоповерхівок по вулиці Гагаріна, трансформаторну підстанцію та площадку перед  ДНЗ №2.  Тож сельчани вимагають прийняти рішення щодо прочистки каналізації, колодязів та заміни пошкоджених зливних люків каналізації. Як зауважив Василь Михайлович, проектом капітального ремонту головної вулиці передбачено встановлення додаткових зливних люків каналізації та кількох колодязів, однак коли розпочнеться  його реалізація - невідомо. Депутати прийняли рішення зобов’язати житлово-комунальне господарство та власників прилеглих торгових закладів здійснювати прочистку стічних каналів.
А ось питання банкрутства підприємства місцевого водоканалу, встановлення огорожі території водозабірних споруд та виділення коштів на ремонт спецмашини депутати вирішили обговорити на наступному засіданні сесії селищної ради.
Також  рішенням сесії затверджено новий склад громадського формування.
Завершилося засідання  сесії селищної ради розглядом земельних питань.


Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.