Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » У розпалі літній туристичний сезон

У розпалі літній туристичний сезон

18 чер 2018, 10:19    redaktor
0 коментарів    491 перегляд

Стартував він відразу після травневих свят. 

Так, наш земляк, природолюб Траян Мустяце, який має хобі проводити тури горами для візитерів Дубового, вже вдесяте повів туристів на високогір’я. Траян розповідає, що нещодавно провідна туристична фірма звернулась до нього з проханням організувати вилазку на гору Апецьку для 44 подорожуючих. 

- Мав дивовижний досвід, вести в гори групу аж 44 особи, з них 33 дівчини. Дуже тішить, що нарешті є на Закарпатті турагентство, де організовуються тури не по мейнстрімним місцям. З вершинами, де прохідний двір, дощовики та магнітики продають. Тепер можна торкнутись залишків справжніх Карпат через агентство, де організують все до дрібниць, - зазначає дубівчанин. 

Траян каже, що з радістю проводить такі екскурсії для гостей селища, адже таким чином популяризує наш край та прекрасні Карпати. 

Як запевняють в Усть-Чорнянському ГПРВ, туристи почали навідуватися у гірські села району вже на початку травня. 

- Впродовж місяця рятувальники зареєстрували всього 18 груп мандрівників, а це 122 осіб. Але це далеко не всі мандрівники, які навідалися до регіону.Як завжди люди нехтують реєстрацією у ГПРВ, а багато з подорожуючих й не знає про необхідність проходження цієї процедури, - зауважує рятувальник В’ячеслав Дикун. 

Тож для того, аби вже ж таки надати консультацію мандрівникам щодо проходження маршрутів, доводиться рятівникам здійснювати виходи у гори й вже безпосередньо  на маршрутах проводити їх реєстрацію. Під час таких зустрічей у подорожуючих часто виникають й додаткові питання, тож спілкування з працівниками ГПРВ завжди проходить конструктивно. 

Рятувальники кажуть, що, на щастя,  поки що не виникало надзвичайних ситуацій у горах. Хоча декілька курйозів, пов’язаних з тим, що туристи втрачали орієнтир у лісі, траплялися. Однак здебільшого попередити лихо вдавалося через телефонний зв'язок. Один із таких випадків трапився два тижні тому. Двоє велосипедистів збилися з промаркованої стежки Свидовця та зійшли до річки неподалік Усть-Чорної, однак перейти убрід річку не наважувалися, тож звернулися до рятувальної служби за допомогою. В’ячеслав Дикун попросив заблукалих туристів зробити фото місцевості й через мобільний телефон надіслати йому, тож зорієнтувавшись за знімком, направив мандрівників до найближчого навісного містка.

Працівники ГПРВ переконують, що значно полегшило б їх роботу  створення туристично-інформаційного центру в Усть-Чорній. Адже багато тургруп проходять транзитом через Усть-Чорну зі Свидовця на Приборжавські полонини, йдуть до Горган чи до хребта полонини Красна. А оскільки селище розміщене саме на перетині всіх цих маршрутів, то служить такою собі перевалочною базою, де люди відпочивають, закуповують харчі та могли б діставати цінну інформацію щодо проходження маршрутів. 

На пік туристичного сезону очікують вже у липні-серпні. 

Поділитися:

Читайте також
08 жов 2019, 14:16
Впродовж вересня у Дубовому народилося 8 дітей, з них 3 хлопчики і 5 дівчаток: Назар, Олександр, Марія (2), Мілена, Михайло,...
Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.