Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » 11 найцікавіших турмаршрутів через Брустурянський лісгосп

11 найцікавіших турмаршрутів через Брустурянський лісгосп

25 травня 2018, 10:13    redaktor
0 коментарів    2 260 переглядів
Чарівні краєвиди, що відкриваються з угідь Брустурянського лісгоспу, манять до себе численних візитерів. Тож для бажаючих познайомитися ближче з красою Карпат через лісгосп прокладені туристичні маршрути, де також облаштовані місця для зупинки та відпочинку туристичних груп. Загалом у Брустурянському лісгоспі промарковано 11 туристичних стежок.
Лише у одному Турбатському  лісництві розмічено три турмаршрути. Так, мандрувати турист може полонинами Мала та Велика Тарниця Ямин, Дурня та через урочище Ямин, де розміщений будиночок-кордон обходу Турбатського лісництва, а звідти – до контори Турбатського лісництва. Пройти цей маршрут можна за два дні. Тут є оглядові площадки, звідки відкривається вид на гору Сивуля та Чорногорський хребет . Навесні у лісах можна побачити різні види червонокнижних первоцвітів. Протягом всього сезону вегетації на згаданих полонинах можна спостерігати й інші види рідкісних рослин, комах чи збирати лікарські трави.
У цьому ж лісництві є туристичний шлях, подолати який можна вже за 3 дні пішого походу чи гірським  велосипедом.
Починається маршрут в урочищі Ямин (будиночок – кордон обходу лісництва), а далі йде через полонини Дурня, Гропа, Залізна Лопата, Братковська (Чорна Клева), Гладин, Середнє до Чорної Тиси, урочища Околи і далі через полонини Татарувка, Пудкрисан, Котван, Опшеняска та Герешаска (на полонині є озеро), де на туристів очікує автомобіль.
Існує легенда, що полонина Татарувка отримала свою назву ще в давнину, коли на ній через раптове похолодання загинула татарська армія, що рухалася через Карпати до Румунії.
Найскладнішим є третій  маршрут через угіддя цього лісництва.  Його можна долати пішки, але варто мати на увазі, що тривалість походу буде більшою за 7 днів, а можливо й всі 10, адже при пішому поході частина маршруту долається на автомобілі.Опис маршруту: урочище Бистрик – п.Латундр – п.Опчина – п.Свидова – ночівля на п.Сеглянській – подорож автомобілем на озера Опшиняське, Герешаське та Ворожеське з ночівлею біля них – піший похід через полони Свидова, Підпула, Гультяйські Криниці, Герешаска – п.Титул (ночівля) – Близниці – Драгобрат (ночівля) – повернення до контори Турбатського лісництва.Ще один, 4 маршрут, пролягає через урочище Шасин – п.Шаса – п.Шандріяска – урочище Черленяк (ночівля) – Околи – перевал Чорна Тиса – Гладин – контора Турбатського лісництва.

На полонині Шандріяска є двоповерховий облаштований будиночок для туристів. Окрім того, поблизу полонини розташована природна популяція диких нарцисів та шафрану Гейфеля, тож у літній період (липень-серпень, в залежності від погоди) туристи можуть принагідно спостерігати цвітіння цих унікальних рослин. 
Подолати цей шлях можна за два дні.
Пройти туристичний шлях через Лопухівське лісництво можна також за два дні. Опис маршруту: урочище Гук (контора Лопухівського лісництва) – гора Любові – Стоги – Бесаги – п.Шпанська – п.Бедевельська – п.Матіяска (ночівля) – п.Шаса – п.Шандріяска – урочище Черленяк – п.Свидова – Сеглянський – Гачаня – Бовт – село Лопухів.
В урочищі Гук біля контори Лопухівського лісництва є екологічно пізнавальна стежка, яка буде цікава як людям природничих спеціальностей, так і широкому загалу. На стежці, розташованій в ялицево-ялиновому насадженні, є близько десятка цікавих стендів, місця для відпочинку та багаття.
До уваги туристів лісівники пропонують ще один турмаршрут цим лісництвом. Він пролягає через Усть-Чорну на гору Діл, де розташована телевізійна вишка, а далі до гір Гича й назад до села Лопухово. 
Основна мета маршруту – підйом на гору, де розташована телевізійна вишка. Це місце є чудовим оглядовим майданчиком, звідки видно панорами Лопухова, Усть-Чорної та Руської Мокрої.
Орієнтовна тривалість пішого походу по маршруту – чотири дні. Є можливість велопоходу.
Також цікавим є маршрут через  Плайське лісництво, що пролягає через урочища Усть-Плайська (контора лісництва), Стаї, Яворина, полонини Урія, Копичний, Малі Рогози, Великі Рогози (перевал Легіонів) та через Безіменні, полонини Талпішурка, Лалпіш, Перениз, Бистра, вихід на гору Сивуля і повернення на маршрут – п.Бистра – урочище Межизвори – п.Кругла – п.Шавна – далі по квартальній межі між Сухим та Малим Горганом – п.Прелука – Щавки – Перехресний – урочище Усть-Плайська.
Про деякі місця на маршруті складено легенди. Під час походу можна побачити й історичні пам’ятки та унікальні природні утворення. Так, на шляху лежить відоме урвище Пекло, що отримало таку назву за свій крутий схил. На лінії Безіменні – Талпішурка – Талпіш знаходяться бункери та окопи відомої лінії Арпада.
Цікаво буде туристам помандрувати й територією Плайського лісництва.
Один з маршрутів можна подолати за два дні. Він пролягає через урочище Усть-Плайська – Бертяник – п.Бирть – п.Тарасувки – Ляхов – по границі через Горбок – Плитка – Бертяник – урочище Усть-Плайська.
На полонині Бирть є унікальна популяція сосни гірської, густі зарості якої в цьому місці утворюють природну пастку, куди зграї вовків зганяють оленів. Ці зарості такі щільні і заплутані, що навіть людині важко вибратись з кущів сосни. Окрім того, поблизу полонини росте ісландський мох – унікальна лікарська рослина, що особливо корисна при лікуванні раку.А ось через Кедринське лісництво прокладено два туристичні шляхи. 
Мандруючи одним з них, турист огляне лісисті ландшафти за два дні.
Лісівники кажуть, що можлива подорож велосипедом, хоч рухатися таким транспортом на полонини буде важко, але велоподорож по хребту буде цікавою та пізнавальною.
Опис маршруту: контора Кедринського лісництва – п.Аршичний – п.Полонинка п.Палениці – Сухаря – п.Побита (пожежна вишка) – п.Мокрянські Багонці – Дзюбрьов – п.Залізна Лопата – урочище Задній Гропинець – Болото – п.Аршичний – заказник Кедрин – контора Кедринського лісництва.
Якщо мандрувати іншим маршрутом у межах лісництва, то подолати його можна за 3 дні.
Опис маршруту: контора Кедринського лісництва – п.Струнжин – п.Латундур – п.Опчина – п.Свидова – п.Чоловічок – п.Сиглянський – п.Куртящик – урочище Бистрик (кордон обходу). Хоч є й альтернативний маршрут, що пролягає від п.Сиглянський – п.Гачаня – Бовт – село Лопухів.
Лісівники бажають туристам вдало провести час, мандруючи Карпатами, та зарядитися приємними враженнями під час перебування у горах.

Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.