Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Степан Монич півстоліття присвятив фізичній культурі

Степан Монич півстоліття присвятив фізичній культурі

20 вер 2021, 10:17    redaktor
0 коментарів    1 137 переглядів

Дубівчанин Степан Золтанович Монич 50 років пропрацював вчителем фізичної культури у Дубівському ЗЗСО-І-ІІ ст №1. Каже, що жодного дня не жалкував, що обрав професію педагога-фізкультурника. А щиро тішиться такому вибору. Адже зумів за роки професійної діяльності виховати не одне покоління сміливих, фізично здорових та вмілих спортсменів-дубівчан.
Народився Степан Монич у Дубовому 30 червня 1950 року в сім’ї Мілана-Золтана та Орони. Батько працював головним бухгалтером у сільській раді, а мати поваром та вела домашнє господарство. У сім’ї Моничів було двоє дітей - старша Марія та молодший Степан.
Пан  Степан зацікавився спортом у шкільні роки, тоді  проявився у юнака хист до гри у футбол. Навіть грав за сільську футбольну команду. Тож коли необхідно було визначитися, ким буде у майбутньому, то не вагаючись обрав професію фізкультурника. 
У 1967 році вступає до Кам’янець-Подільського педінституту  на факультет фізичного виховання. Після закінчення вузу повернувся до рідного Дубового, влаштувався  у місцевій школі вчителем фізкультуру. Разом з тим, впродовж більше 10 років – з 1977 по 1987 роки – Степан Золтанович  працював тренером у Тячівській ДЮСШ, виховав з десяток майстрів спорту.
Степан Золтанович пригадує, що у 1979 році вперше на базі школи організував всесоюзний турнір з настільного тенісу. Тоді до Дубового приїхало чимало команд з усіх куточків тодішнього Радянського Союзу.
За 50 років педагогічної діяльності Степан Монич організував та провів чимало турнірів з настільного тенісу. Він був здібним учителем фізкультури, який зумів розкрити талан та потяг до спорту у великої кількості вихованців. А тепер має гідну зміну -  10 його учнів обрали професію вчителя фізкультури й нині продовжують справу наставника.
Нещодавно Степан Монич вийшов на заслужений відпочинок. У Дубівському  ЗЗСО І-ІІ ст №1, де він пропрацював 50 років, він і надалі є бажаним гостем, а для молодого покоління - гідним наставником. 
Фото - з особистого архіву Степана Монича.
Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.