Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Права та обов'язки трудових мігрантів

Права та обов'язки трудових мігрантів

19 травня 2021, 16:06    redaktor
0 коментарів    4 673 перегляда
ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ТРУДОВИХ МІГРАНТІВ

Трудова міграція серед громадян України сьогодні доволі поширена. Утім, окрім позитивних аспектів, як от інвестування заробітчанами коштів в українську економіку та набуття ними за кордоном нового фаху й досвіду, це явище асоціюється з низкою ризиків, пов’язаних, зокрема, із соціальним захистом та пенсійним забезпеченням тих, хто працює за межами батьківщини. То які ж права гарантує держава трудовим мігрантам і які обов’язки на них покладає? 
Законодавство України визначає трудового мігранта як громадянина України, який здійснював, здійснює або здійснюватиме оплачувану діяльність у державі перебування, не заборонену законодавством цієї держави. Саме таке тлумачення наведене в статті 1 Закону України «Про зовнішню трудову міграцію». Іншими статтями цього ж Закону передбачено широкий спектр прав такої категорії громадян. Розглянемо ці права окремо.
Права трудових мігрантів на належні умови праці, винагороду, відпочинок і соціальний захист
Відповідно до Закону України «Про зовнішню трудову міграцію» ці права регулюються законодавством держави перебування та міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Це, зокрема, договори в межах ООН та Міжнародної організації праці, а також двосторонні договори, наприклад, Угода між Урядом України та Урядом Чеської Республіки про взаємне працевлаштування громадян України та громадян Чеської Республіки 1996 року.
Право на пенсійне забезпечення
Це право є похідним від права на працю. В Україні для трудових мігрантів воно реалізується на загальних засадах відповідно до законів, якими встановлюються умови пенсійного забезпечення, та міжнародних договорів у сфері пенсійного забезпечення.
Як зазначають стаття 12 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та стаття 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», громадяни України, що постійно проживають або працюють за межами України, мають право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
Право на визнання здобутої за кордоном освіти – ще одне право, гарантоване трудовим мігрантам і членам їхніх сімей. Воно стосується як загальної середньої та професійно-технічної, так і вищої освіти.
Наказом Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2015 року № 504 затверджені порядки, що регламентують процедуру визнання іноземних документів про освіту, яка здійснюється вищим навчальним закладом або Міністерством освіти і науки України
Право на підтвердження результатів неформального професійного навчання
Таким навчанням є набуття особою професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання, як зазначає постанова Кабінету Міністрів України від 15 травня 2013 року № 340.
Право утворювати за кордоном громадські об’єднання
Такі організації мають право провадити свою діяльність на території України відповідно до законодавства, здійснювати співробітництво з центральними та місцевими органами виконавчої влади і міжнародними неурядовими організаціями відповідно до законодавства.
Обов’язки трудових мігрантів
Насамперед, це обов’язок сплачувати податки з доходів, отриманих за кордоном. При цьому в Податковому кодексі України є норми (пункт 170.11.2 статті 170 та пункт 13.4 статті 13), що мають на меті запобігти подвійному оподаткуванню доходів трудових мігрантів. Відповідно до цих норм суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні. Платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном.
Крім того, трудові мігранти, як платники податків, що отримують іноземні доходи, зобов’язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року (пункт 168.2.1 статті 168 Податкового кодексу України). Згідно з пунктом 49.3 статті 49 цього Кодексу декларація подається як особисто або уповноваженою на це особою, так і в електронній формі з урахуванням вимог законодавства з питань електронного документообігу.
Необхідно пам’ятати також про обов’язок сплати податків і зборів на майно, розташоване на території України, яке належить трудовому мігранту.
Дізнатись адреси та номери телефонів найближчого центру або бюро,   можна на сайті системи безоплатної правової допомоги за адресою: https://legalaid.gov.ua/, або  за безкоштовним номером системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. 
Також, за вказаним номером Ви можете отримати попередню правову консультацію, або знайти  правову інформацію, що Вас цікавить на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid в мережі інтернет, за адресою: https://wiki.legalaid.gov.ua/.
Відділ «Дубівське бюро праввої допомоги» знаходиться за адресою: смт.Дубове, вул Гагаріна 1 «а», E-mail: dubivske@legalaid.uz.ua
Тел.: 0313-47-20-32.
Начальник відділу «Дубівське бюро ПД»
Банк А.В.

Поділитися:

Читайте також
20 лис 2020, 17:48
У Дубівському опорному закладі І-ІІІ ст відзначили День Гідності та Свободи. З цієї нагоди педагог-організатор К.І.Цубера за...
Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.