Дубове C
Останні новини
Пошук
Дубове
» » Родинна крафтова сироварня "Дзварка" виробляє 15 видів сирів

Родинна крафтова сироварня "Дзварка" виробляє 15 видів сирів

18 травня 2021, 15:51    redaktor
0 коментарів    6 390 переглядів
Всього пів року тому Наталія та її чоловік  Юрій Декет з Дубового  започаткували сімейну крафтову сироварню під назвою «Дзварка». Почали дубівчани свою діяльність з варіння одного виду сиру, а наразі в асортименті мають аж 15 видів молочної продукції.
Зважитися на відкриття сироварні було родині досить складно. Адже жодного досвіду у приготуванні такої продукції ні Наталія, ні Юрій не мали. Однак було велике бажання та наполегливість у досягненні мети. 
  • Я за освітою хоровий диригент, кілька років працювала художнім керівником у сільському будинку культури поблизу Чопа. А останній рік виїжджала на заробітки за кордон. Однак з чоловіком вирішили, що час відкривати власну справу й пробувати розвивати креативний бізнес вдома, - розповідає   Наталія.
На запитання: чому саме сироварня?- жінка відповідає, що її батьки вже багато років працюють за кордоном на підприємстві, дотичному до  сироваріння.  Тож праця батьків надихнула її розвинути крафтове виробництво сирів у Дубовому. Тим більше, деяке обладнання вже було вдома, адже батьки свого часу придбали його для власних потреб.
  • Хоч батьки й придбали обладнання для сироваріння, аби виготовляти сир для себе, однак його так й не запустили у дію. Тож порадившись, вирішили, що досить запилюватися обладнанню – час варити сири, - каже власниця сироварні.
І ось тогоріч наприкінці листопада спробували «обкатати» апарат. 
  • Придбали у знайомих 10 літрів домашнього молока та почали експериментувати. Перший сир приготували із коров’ячого молока ( без заквасок) за допомогою ферменту з натурального сичуга свійської тварини, - розповідає Наталія. 
Не все у молодої пари вдавалося з першого разу. Кажуть, перевели кілька  десятків літрів молока, але з часом все ж навчилися варити смачний та якісний твердий сир. Перші партії продукції виготовляли лише для власного споживання, пригощали знайомих та родичів. Після того, як навчилися добре готувати  сир качоту,  Наталія та Юрій освоїли виробництво ще і камамбер з білою пліснявою.  Перед Новим роком з’являються у пари й перші замовлення. Жінка пригадує, що роботи було досить багато,  одного дня навіть переробили 40 літрів молока. На той час це було для сироварів рекордом. 
У цей період й почали думати про те, під якою назвою випускати продукцію. 
-Хотілося назвати нашу сироварню «смачним» закарпатським словечком, але яке ще не використовують інші подібні виробники. На думку прийшло слово «дзварка». Тож так і назвали. Можливо, не зовсім розуміють нашу назву мешканці інших областей, але вона додає колоритності  продукції та запам’ятовується. Таким чином через виробництво сирів ми популяризуємо й Закарпаття, - каже Наталія.
Паралельно Наталія та Юрій продовжують займатися самоосвітою – опрацьовують спеціальну літературу (деякі матеріали їм передавали роботодавці батьків) та проходять онлайн-навчання з сироваріння.  
  • Через книги та інтернет доволі добре освоїли технологію приготування різних сирів.  А також вивчили ринок заквасок,  знаємо де і які краще купувати. Намагаємося із існуючих рецептів приготування різних сирів створювати власні. Ми поступово розширили асортимент продукції до 15 видів. Зокрема, готуємо  качоту, фету, сир-гриль, мацарелу, пряні кульки у маслі та інше,- зазначає власниця «Дзварки».
Також жінка розповідає, що довелося їй з чоловіком облаштувати під сироварню окреме приміщення. Якщо на початку своєї діяльності вони варили сир на кухні, то згодом це приміщення стало замале й вирішили у підвалі власного будинку створити міні-сироварню. Для цього провели ремонт кімнати, придбали додаткове обладнання та інвентар.
Зараз сім’я варить по кілька кілограм   сиру на день.
  • Починається наш робочий день о 7 годині ранку. Приймаємо свіжоздоєне молоко (близько 30 літрів) від місцевих постачальників. Проціджуємо та пастеризуємо його у сироварні, ці заходи проводимо обов’язково, аби наш продукт був безпечний. Тільки після цього до молока додаємо закваску.  Для кожного виду сиру застосовується різний технологічний процес виробництва. Загалом, до 1 години дня варіння сиру вже завершуємо. Потім він проходить ще кілька маніпуляцій. До прикладу, молоді сири готові до вживання вже через кілька годин після виготовлення. А ось фета має настоятися впродовж 12 годин. Складніший у виготовленні й сир з білою пліснявою. Він дозріває від 2 до 6 тижнів, - розкриває секрети виробництва  власниця сироварні.

Найбільшим попитом користуються серед покупців  така продукція: мацарела, фета, сир-гриль, пряні кульки. А клієнти різні – це і місцеві мешканці, і жителі сусідніх районів та навіть областей. Рекламують свою продукцію Наталія з чоловіком через соцмережі в інтернеті.
Зазвичай сироварі готують таку кількість сирів, на яку мають замовлення. Найбільше замовлень традиційно перед святами. Так,  перед Великоднем  майже місяць дубівчани  трудились  над продукцією. Наталія каже, що орієнтовно по тижневі йшло на виготовлення кожного виду сиру. Однак і зараз сироварня не простоює, хоч замовлень дещо поменшало. 
Наталія та Юрій – рівноправні партнери у виробництві сирів. Жінка каже: здавалось би, що поратися на кухні – то жіноча справа, але її чоловік на рівних з нею варить продукцію. 
Родина сироварів й надалі прагне вдосконалювати свої вміння та вже записалася на черговий онлайн-курс з приготування сирів. Тож невдовзі клієнти сироварні «Дзварка» зможуть поласувати новими видами сирної продукції. 
Наталія переконана, що вони недарма обрали саме такий вид діяльності, адже у гірському селищі є й передумови, й потенціал для розвитку сироваріння. Тим більше, що тут живуть ініціативні та креативні люди, драйвова молодь, які своїми знаннями та вміннями  зможуть розвинути селище та громаду.
Л.БІЛАК.

Поділитися:

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.